1 - Teknolojiyi sevmenin 10 yolu!

Artık her şey o kadar hızlı ilerliyor ki teknolojinin hızına ulaşmak pek de kolay olmuyor. Her yıl milyonlarca dolar para sırf teknoloji ürünleri için harcanıyor. Peki bu kadar bedel ödediğiniz bu cihazları yeterince verimli kullanabiliyor musunuz? Yoksa bu cihazlar sizi çileden mi çıkarıyor? O zaman size bir güzellik yapalım. Teknolojiyle yaptığınız güreşte rakibinizi kündeye getirmenizi sağlayacak 10 ipucu bizden, uygulaması sizden...


2 - Teknolojiyi sevmenin 10 yolu!

1- Kendine akıllı telefon al... Çünkü: Acil olarak e-maillerine bakman gerektiğinde, fotoğraflarına, adres defterine, ajandana ulaşmak istediğinde bir bilgisayar bulmaya çalışarak vakit kaybedeceğine kendine bunları yapabilen bir mobil cihaz ya da cep telefonu al. 3G interneti kullanarak teknolojiyi yanında taşı.

3 - Teknolojiyi sevmenin 10 yolu!


. Internet Explorer kullanmaktan vazgeç... Çünkü: IE'nin son versiyonunda bazı özellikler geliştirilmiş olsa da bu tarayıcı hala yavaş. Firefox ya da Chrome kullanarak interneti daha hızlı kullanabilirsin. Üstelik bunun için bir bedel ödemen de gerekmiyor
4 - Teknolojiyi sevmenin 10 yolu!
3. Fotoğraflarını internete yükle... Çünkü: Bilgisayarına yanlışlıkla kahve döktüğünde bütün fotoğraflarını kaybedebilirsin. Bundan kurtulmanın en iyi yolu fotoğraflarının birer kopyasını internetteki Picasa gibi sitelere yüklemek. Fotoğraflarının herkesin görmesini istemiyorsan, şifre koy.


5 - Teknolojiyi sevmenin 10 yolu!


4. Dinlediğin müziği bilgisayarına hapsetme!.. Çünkü: Müzik dinlemek sadece bilgisayar kullanırken yapılan bir şey değildir. iTunes kullanıyorsan, Apple'dan bir Airport Express al ve stereo'nla bağlantı kur. Bilgisayarında müzik dinlediğin zaman Airport Express vasıtasıyla bilgisayarın stereo hoparlörlerle bağlantı kursun ve müzik bilgisayardan çıkan o cılız sese mahkum kalmak yerine bütün evi inletsin. Tabi bunun için komşularınızın dişinize göre olduğundan emin olun, aksi halde fena dayak yiyebilirsiniz. Eğer iPhone, iPod Touch ya da iPad'iniz varsa Apple'ın ücretsiz Remote uygulamasını indirip müziğinizi evinizin her yerinde dinleyebilirsiniz6 - Teknolojiyi sevmenin 10 yolu!


5. Verilerini yedekle!.. Çünkü: Bilgisayarın sadece fotoğrafların depolandığı bir alan değildir. Online backup servislerini kullanarak herhangi bir şey satın almadan sadece bir yazılım kurarak tüm bilgilerini yedekleyebilirsin. Bu programlar gerekli ayarları yapıldığında düzenli olarak bilgilerinizin bir 'image'ını alır ve sizi olası bir felaketten kurtarır. Üstelik bunu arka planda yapar.7 - Teknolojiyi sevmenin 10 yolu!6. Ücretsiz dosya paylaşım servislerini kullan... Çünkü: Dosyalarını iki de bir kendine maillemekle uğraşmaktansa bu dosyaları bu tür servislerde depolamak çok daha kolay ve üstelik ya bedelsiz ya da çok ucuz. Örneğin dropbox.com sitesinden ücretsiz bir hesap aç. Depolamak istediğin dosyaları tut bırak yöntemiyle, masaüstünde oluşan dropbox.com ikonunun üstüne bırak ve keyfine bak. Ücretsiz hesap sana 2 gigabyte'lık yer sağlıyor. Eğer daha çok alan istiyorsan bedelini ödemen gerekebilir. Ayrıca kullandığın tüm bilgisayarlarda bu hesabı kullanabilirsin böylece dosyalarına istediğin zaman istediğin yerde ulaşabilirsin


8 - Teknolojiyi sevmenin 10 yolu!


7. Ücretsiz antivirüs yazılımı kullan... Çünkü: Virüsler size hayatı zehir edebilir. Eğer Windows kullanıcısıysan Avast'ı, Mac kullanıcısıysan iAntivirus'u kullanabilirsiniz. Üstelik beş kuruş para ödemeden...

9 - Teknolojiyi sevmenin 10 yolu!


8. İnternet servis sağlayıcını aboneliği iptal etmekle tehdit et!.. Çünkü: İnternet servis sağlayıcılarının size sağladığını iddia ettiği ve parasını tıkır tıkır aldığı bağlantı hızı genelde vaat edilenden daha az gerçekleşir. İnternet hızını test et. Eğer yavaşsa firmayı ara ve gereken neyse yapılmasını iste. Mızmız ederlerse sözleşmeyi iptal etmekle tehdit et. Bu onları korkutacak sorunlarınız hızla çözülecektir.


10 - Teknolojiyi sevmenin 10 yolu!


9. Üç dört tane şarj cihazı satın al!.. Çünkü: Şarj cihazlarının OEM versiyonları genellikle orijinallerinden çok daha ucuzdur ve her zaman onlara ihtiyacın vardır. Sürekli yanında bir şarj cihazı taşımaktansa kullandığın her mekanda bir şarj cihazı bulundurmak daha faydalı olacaktır. Evinde, otomobilinde, işyerinde ayrı ayrı şarj cihazları bulundur.11 - Teknolojiyi sevmenin 10 yolu!


10. HDTV'ni ayarlat... Çünkü: Phazma ve LCD TV'de harika görüntü almanın en iyi yolu renk, aydınlatma, kontrast gibi ayarları doğru yaptırmayı gerektirir. Bu da biraz bilgi gerektirir. Ancak bu işi yapan bazı DVD'ler ve Blu-Ray'ler de var. Bunlar TV'nizin daha doğal renk düzeylerine kavuşmasını sağlıyor. Tabi kendin de deneyebilirsin ama sonra durumu düzeltecek bir profesyonele ihtiyacın olduğunu unutma.