Gelecegin Yazicilari 450x272 - Bak sen şu yazıcıya !!

Küresel ısınmanın etkilerini tartışmaya gerek yok. Hepimizin yaşam “lüks” leri sayesinde artan bu tehlike için alınan önlemler giderek artmaya başladı. Ya biz bu önlemlerin neresindeyiz?

Genel olarak insanların “ben ne yapabilirim ki?” düşüncesinin aksine alabilecekleri küçük ve basit önlemlerle bu tehlikenin önüne geçilebilir. Şimdiki zamazingomuzda bu mantıkla hareket ediyor. Kendisi bir yazıcı ama yazdıklarını silebilen ve üzerine başka şeyler yazabilen bir yazıcı. Ayrıca ne mürekkep nede toner~drum gibi şeylere ihtiyacı var.

rp 3100 ss - Bak sen şu yazıcıya !!

Özel kağıtları üzerine ısı dağılımı tekniği ile yazım işlemini gerçekleştiren bu ürün ilk olarak aklıma fax makinelerini getirdi. Lakin onların eski ısı tekniğinde kağıtlar tekrar yazılamadığından ve güneşte bırakıldıklarında kağıtların simsiyaha dönmeleri bu yazıcının (aynı tekniği kullansa da) daha efektif bir çözüm ürettiğini söyleyebiliriz.

e rp 3100 05 - Bak sen şu yazıcıya !!

Yazıcımız kendine has kağıtları kullanmakta. Bu kağıtlar bin (bazı kaynaklar ise kullanıma göre üç bine kadar diyor) defaya kadar yazılıp silinebilmekte. Buda çevre kirliliğine önemli bir artı demek. Ayrıca ağaçların tüketimini de azaltacağı bir gerçek. Kağıdın bir güzel özelliği ise ıslansa dahi üzerindeki bilgilere zarar getirmemesi.

Bu ürünün geleceğin yazıcısı olup olmayacağı konusunda tereddütlerim olsa da eminimki geliştirilirse bir sonraki versiyonlarında geleceğin yazıcısı ve yazım tekniği olabilir. Şuan için renkli çıkış alamaması son kullanıcı için olumsuz olsa da hedef müşterilerinin büyük şirketler olduğu bir üründe bu haliyle bile çok ekonomik çözümler sunuyor. Yazıcının kendisi içinse sınırsız kullanımdan bahsedilmesi ayrı bir güzellik…

Yazıcı için 5000$ bin adet tekrar yazılabilir sayfalarınsa 3500$ olduğundan bahsedilen ürüne bu adresten ulaşıp bu adresten tanıtımını izleyebilirsiniz…

pencil printer1 - Bak sen şu yazıcıya !!

Son günlerde çıkan yukarıdaki yazıcıyı tanıttım. Bu yazıcıdan mı esinlendi bilinmez ama “Hoyoung Lee” adlı bir tasarımcı o yazıcıya benzer bir ürün tasarladı. İşte karşınızda Pencil Printer

pencil printer21 - Bak sen şu yazıcıya !!

Ayrıca diğer yazıcılar gibi ne toner ne mürekkep gerekiyor sadece kurşun kalem yeterli. Bu yazıcı hem kağıttan tasarruf sağlayacak hem de size hatalı kısımları silgiyle düzeltebilme şansı verecek.

pencil printer31 - Bak sen şu yazıcıya !!

Çalışma prensibine gelince üstten yerleştirilen kalemin ucu elektrikle yakılarak ayrıştırılıyor ve bu uçla yazıcınız kağıda yazmaya başlıyor, tabii sadece bir tasarım olduğundan dolayı pek fazla ayrıntıda yer almıyor. Belki bir gün hayata geçirilir ümidiyle.