ledisik - Led ışıklar zararlı mı?
Elektronik cihazlarda yanan led ışıkların size ne tür zarar verdiğini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız o halde haberimize bir göz atın.


Yapılan yeni bir araştırmaya göre, evde bulunan elektronik cihazların üzerinde elektrik bağlantısı kesilmediği müddetçe yanan ve renkli ışıklar saçan led ışıklar, sadece göze rahatsızlık vermesiyle kalmayıp farklı durumlara da yol açabiliyormuş. Ohio State Üniversitesi'nde gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda, karanlık olmayan odada uyumak insan sağlığına zarar veriyor. Araştırmaların bir fare üzerinde gerçekleştirdiği bazı deneyler sonucunda, uyunan odada küçük bir ışığın bulunması bile depresyona yol açabiliyor.

ledisik - Led ışıklar zararlı mı?
Araştırmacıların gerçekleştirdiği diğer bir çalışmada ise odada bulunan küçük bir ışığın gün içerisinde açlık hissini artırdığı ve bundan dolayı da kilo artışına sebep olabileceği de tespit edildi. Bundan önce yapılan araştırmalarda ise, loş ışıkta uyuyan bir bayanın göğüs kanserine yakalanma riskinin artabileceği tespit edilmişti. Bunun sebebi ise; kanser oluşumunu etkisiz hale getiren hormonların karanlık ortamda salgılanması oluyor. Bu nedenle cihazlarınızdaki size çok küçük ve zararsız görünen led ışıkları veya diğer ışıkları tamamen kapatarak uyumanızı tavsiye ederiz.

kaynak:http://www.bilisimlive.com/led-isikl...i-mi-1733.html