street view baslik - Google Street View heryerde!
Street View uygulamasında araçlar üzerindeki kameralar yardımıyla görüntü alan Google, bu kez de araçların giremediği yer için üç tekerlekli bisikletler kullanacak.

Google Street View uygulaması sokakların, yolların 360 derecelik gerçek görüntülerini kullanıcılarına sunuyor. Bu görüntüleri araçlara bağlı bulunan kameralar yardımıyla alıyor; ancak araçların giremediği bazı küçük yol ve sokakların görüntülerini alamıyordu. Buna bir çözüm bulmak isteyen teknoloji devi çareyi üç tekerlekli bisikletlerde buldu.
street view orta copy copy - Google Street View heryerde!
Google, bu çözümü 2009 yılında tek bir bisiklet üzerinden denemiş ve araçların giremediği birçok yerin fotoğraflanmasını sağlamıştı. Bu çözümün olumlu sonuç vermesinden sonra Google, üç tekerlekli bisikletlerin sayısını artırarak diğer yerlerinde görüntüsünü almak için hızlandırma çalışmalara başladı. Google, 113 kg ağırlığında ve 2.7 metre uzunluğundaki bu üç tekerlekli bisiklet sayesinde araçların giremediği Dublin'de bulunan Botanik bahçeleri ve California'daki Santa Monica Limanı gibi görsel güzellikteki yerlerinde Street View uygulamasında görüntülenmesini sağlayacak.

kaynak:http://www.bilisimlive.com/google-st...acak-1742.html