ipad3 baslik - Apple iPad 3'üde çıkarıyor
Geçen hafta beklenmedik anda tanıtılan iPad 2'nin özelliklerinin isteneni karşılayamaması iPad 3 dedikodularını daha da artırdı.

Apple patronu Steve Jobs, geçtiğimiz hafta bir anda iPad 2 tanıtımını gerçekleştirmişti. Fakat tanıtım gerçekleştirildikten sonra birçok iPad meraklısı kullanıcı hayal kırıklığına uğradı. iPad serisinin birincisinde beğeni toplayan Apple firması iPad 2'yle kullanıcılarına isteneni veremedi. iPad 2 tanıtımı gerçekleşmeden önce birçok kullanıcının bu cihazdan beklentisi çok yüksek seviyedeydi. Tanıtımın gerçekleşmesinden sonra iPad'deki birçok özelliğinin eksiğinin iPad 2'de kapatılmaması herkesi hayal kırıklığına uğrattı ve bu yıl içerisinde iPad 3'ün çıkarılacağına dair söylentiler dolaşmaya başladı. Bu söylentinin çıkmasının sebebi ise tabi ki iPad 2'nin kullanıcılarına istenen özellikleri verememesi oldu.

ipad2 - Apple iPad 3'üde çıkarıyor
Peki teknoloji piyasasını bu kadar hayal kırıklığına uğratan iPad 2'deki eksiklikler neler? Bu eksiklikleri sıralayacak olursak:
  • Ekran çözünürlüğünün yeterli seviyede olmaması ve Retina Display eksikliği, görüntü kalitesinin yetersizliğini ortaya koyuyor.
  • Kullanıcıların birçoğunun canını sıkan diğer eksiklikler ise SD kart ve USB 3.0 desteğinin yer almaması oluyor.
  • ARM tabanlı çift çekirdekli A5 işlemcinin çoklu görev(multitasking) desteğinden RAM büyüklüğüne bağlı olarak yararlanabilmesinden dolayı işlemciden tam olarak verim alınamaması iPad'in bir diğer eksikliği oluyor.
  • Flash player desteği olmadığından dolayı birçok web sitesinde sorun ortaya çıkıyor.

Yukarıdaki eksikliklerin dışında iPad 2'nin donanım editörleri tarafından artı puan alan yanı ise tasarımı ve iPad'deki bir takım eksikliklerin giderilmesi oluyor. İnce ve şık tasarıma sahip olan iPad 2, yine de genel olarak teknoloji dünyasını yukarıda saydığımız eksikliklerinden dolayı hayal kırıklığına uğratıyor. İşte bu sebeplerden dolayı yılda bir kez cihaz çıkaran Apple firmasının, bu yıl içerisinde iPad 3'ü de çıkararak bir an önce bu açıkları kapatması bekleniyor. Bakalım bu söylentiler doğru çıkacak mı bekleyip göreceğiz.

Kaynak:http://www.bilisimlive.com/ipad-3-mu-geliyor-1763.html