Apple'ın iPad 2 ile, iPad'in başarısını şimdiden yakalayacak görünmesinin sırrı ne? İşte iPad 2'yi diğerlerinden ayıran o özellik.

iPad 2 duyuruldu ve herkesin artık merak ettiği tek birşey var: iPad 2, iPad'in yakaladığı başarıya erişebilecek mi? Bunun cevabını şimdiden vermek mümkün aslında. Zira tablet piyasasına diğer firmalardan ziyade Apple çok farklı yaklaşıyor. iPad 2'de de yine diğerlerinden farklı olarak yürütülen çalışmalar Apple'a bu başarıyı getirecek gibi gözüküyor. iPad 2'deki bu sır ne derseniz işte Apple'ın, son teknoloji kadar teknolojiyi doğru yerde kullanmanın da ne kadar önemli olduğunu gösterdiği iPad 2 hakkındaki o bilinmeyenler:
iPad 2'de kullanılan A5 işlemciler şüphesiz tablet duyurulduğundan beri en çok konuşulan konulardan birisi. iPad 2'nin çift çekirdekli 1.2 GHz A5 işlemcisi hızı iPad'e göre yaklaşık 2 katına katlıyor. İşlemcinin grafik alanında da tablete büyük getirileri var.
ipad2orta - iPad 2'nin en büyük sırrı ne ?

Hal böyle olunca bu tür cihazların ticari başarısını büyük ölçüde etkileyen oyun sektörü de cihaza özel bir ilgi duyacak. Ancak bu işlemciler sadece iPad 2'de kullanılmıyor. Daha doğrusu Nvidia ve Qualcomm'un en az A5 kadar gelişmiş işlemcileri de var. Bu firmalar neden bu teknolojilerini kullanıp Apple'a rakip olmuyorlar ya da Apple neden bu işlemcileri kullanmıyor? İşte işin püf noktası da burası. Apple A5 işlemcinin gelişmiş özelliklerinden dolayı daha çok enerjiye ihtiyaç duyacağını ve bunun için de daha gelişmiş bir pil kullanılması gerektiğini biliyor. Yani bu saydıklarımız daha kalın ve ağır bir cihazın ortaya çıkması demek. Ancak Apple durumun tam aksine oldukça ince ve hafif bir cihaz üretmiş.
ipad2orta1 - iPad 2'nin en büyük sırrı ne ?

[FONT=verdana] Apple'ın diğer teknolojileri neden kullanmadığına da burada cevap bulabiliriz çünkü yüksek teknoloji kullanıcıya yüksek maliyet olarak yansıyacaktır. Apple bu noktada kullanıcılarının istediklerinin üzerine çıkmayarak bunu yaparken, özenle bir araya getirilmiş öğeleri toplayarak kullanıcılarına gereksiz detaylardan arındırılmış ve fiyatı kabul edilebilir ürünler sunuyor. İşte iPad 2'ye rakip olabilecek firmaların da, ancak Apple'ın bu mantığını kavramış ve uygulamaya dökmüş olanları piyasada varlık gösterebilecektir diye düşünüyoruz.

.