Google mühendislik direktörü Hartmut Neven

CNN'de yer alan bir habere göre Google, yüzleri tanıyabilen bir mobil uygulama üzerinde çalışıyor. Bu sayede bir kişinin fotoğrafını çekip kişisel bilgilerine ulaşmak mümkün olabilecek.

Google mühendislik direktörü Hartmut Neven, CNN'le ropörtajında kullanıcının kişisel bilgilerine ve resimlerine ulaşılabilmesi için bir izin kutucuğunu işaretlemesinin gerekeceğini söylüyor. Google'ın Profiles hizmeti, kullanıcının adını, telefon numarasını ve e-posta adresini içeriyor. Ancak Google, yüz tanıma sistemiyle tanınan kişinin hangi bilgilerinin gösterileceğini açıklamadı.

Neven, gizlilik konusunda Google'ın çok dikkatli olduğunu söylüyor ve hizmetin kabul edilebilir bir gizlilik modeline sahip olacağını belirtiyor. Bir Google yetkilisine göre ise teknoloji yeni bir uygulama olarak sunulmayabilir ve örneğin Google'ın resim arama hizmetine eklenebilir.

Google'dan son yapılan bir açıklama ise CNN'de yer alan bu röportajı yalanlar nitelike. Bu açıklamayı ve CNN'in cevabını sonraki sayfamızda okuyabilirsiniz.


tekno haber