Apple, 17 inçlik MacBook Pro’yu tanıttı

14280555jc - Apple, 17 inçlik MacBook Pro’yu tanıttı

Apple, MacBook Pro dizüstü bilgisayarının 17 inç ekrana sahip Intel tabanlı yeni sürümünü tanıttı. Yeni MacBook Pro, 15 inçlik bir önceki sürüme göre daha büyük bir ekran sağlıyor ve Apple’a göre, yeni sistem PowerBook G-G4 ile karşılaştırıldığında, 2.16GHz Intel Core Duo işlemcisiyle 5 kat daha fazla hız sağlıyor.

Dizüstü ürün ailesinde çıtayı iyice yükselten Apple, 17 inçlik yeni MacBook Pro’nun tanıtımını yaptı. Yeni MacBook Pro, daha geniş bir ekran sunmasının yanı sıra önemli oranda hız dopingi de sağlıyor. Apple’ın açıklamasına göre yeni MacBook Pro, PowerBook G4’e nazaran 5 kat daha fazla hız sağlıyor. Üründe 2.16GHz Intel Core Duo işlemci ve 2 GB’a yükseltilebilen 1 GB’lık, 667MHz hızında DDR2 SDRAM bulunuyor.

15 inçlik MacBook Pro’da olduğu gibi yeni sistemde de iSight video kamera ve bilgisayarı kazalardan korumak için olası durumlarda otomatik bir şekilde yuvasından çıkabilen MagSafe güç adaptörü bulunuyor. MacBook Pro, çoklu ortam özellikleriyle dikkat çekiyor; sisteme, 256 MB’lık GDDR3 grafik belleğe sahip ATI’nin Mobility Radeon X1600 görüntü birimi eşlik ediyor 120GB Serial ATA (SATA) sabit diske sahip ürün, aydınlatmalı klavye ve çevresel ışık algılayıcısı gibi daha pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Önümüzdeki hafta piyasaya sürülmesi beklenen 17 inçlik MacBook Pro, Apple’ın açıklamasına göre 2.799 dolardan başlayan bir fiyat ile satılacak.