Yurt dışı projelerinin sayısını çoğaltmayı hedefleyen Netron Group, 3 milyon dolarlık projeyle, Futbol Federasyonu'nun arşivi de dahil olmak üzere tüm süreçleri dijital ortama aktaracak.


Bilişim sektöründe 7 farklı şirketle hizmet veren Netron Group’un Genel Müdürü Bülent Tekmen, bundan sonraki hedeflerinin
Netron Group olarak yurt dışında imza attıkları başarılı projelerin sayısını çoğaltmak ve büyümeyi sürdürmek olduğunu bildirdi.

Tekmen, Netron Group’un değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, Netron’un 10 yıldır tüm faaliyet alanlarında yüksek nitelikli hizmet sunduğunu ve hepsinde de liderlik vizyonuyla hareket ettiğini söyledi.

Netron kalitesinin, bilişim sektörü ve iş dünyası tarafından kabul gördüğünü dile getiren Tekmen, her adımlarını bilinçli attıklarını, bilişim sektöründe 5 yıllık planla çalışan nadir firmalar arasında yer aldıklarını anlattı.

"Bugün geldiğimiz noktada ülkemiz iş dünyasının ilk 500’ünde bulunan firmaların yüzde 85’ine hizmet veren bir firma konumundayız" diyen Tekmen, 2006 yılında yüzde 100’ün üzerinde büyüme gerçekleştirdiklerini ve yeni hizmet
alanlarında faaliyet göstermeye başladıklarını bildirdi.

Faaliyet alanının genişlemesi ve çatısı altındaki şirketlerin çoğalmasıyla birlikte firmanın adını Netron Group olarak güncellediklerini de belirten Tekmen, yakın dönemde Netron Business School ve Netron Institute of Foreign Languages
şirketlerinin faaliyete geçmesiyle birlikte grup şirketlerinin sayısının 7’ye yükseldiğini kaydetti.

Netron’un Türkiye’de teknoloji eğitimleri konusunda akla ilk gelen şirket olduğunu ifade eden Tekmen, bu başarılarını önümüzdeki dönem öncelikle Avrupa olmak üzere yurt dışında da sürdürmek istediklerini anlattı. Tekmen, "2007 yılının da Netron için büyük başarılar getireceğine inanıyorum. Bundan sonraki hedefimiz Netron Group olarak yurt dışında imza attığımız başarılı projelerin
sayısını çoğaltmak ve büyümeyi sürdürmek" dedi.

Bülent Tekmen, Netron’un, gerekli yasal düzenlemelerin ardından teknoloji üniversitesi sahibi olmayı da amaçladığını, en büyük yatırımlarını insan kaynaklarına yaptıklarını söyledi.

Futbol Federasyonu elektronik ortama taşınacak

Netron’un, Türkiye’nin önemli kuruluşlarına yazılım servisiyle destek verdiğini belirten Tekmen, son olarak Türkiye Futbol Federasyonunun tüm süreçlerinin elektronik ortama taşınması konusundaki ihaleyi kazandıklarını kaydetti.

Tekmen, yaklaşık 3 milyon dolar büyüklüğündeki projeyle federasyonun arşivi de dahil olmak üzere tüm süreçlerinin Netron Yazılım tarafından yeniden düzenleneceğini anlattı.

Netron’un işbirliklerine verdiği öneme de dikkat çeken Tekmen, bugüne kadar çeşitli firmalarla birçok işbirliği yaptıklarını, önümüzdeki dönem de uluslararası piyasa araştırmaları kuruluşu Gartner ile bir işbirliği anlaşması imzalayacaklarını açıkladı.

Tekmen, geçen yıl Microsoft, Yenibiriş ve Hürriyet İK ile
gerçekleştirdikleri "Yazılımcı Fabrikası" projesinin başarıyla devam ettiğini, bugüne kadar 10 bine yakın başvuru aldıklarını, 400’ün üzerinde kişiye eğitim verdiklerini ve bunların yüzde 80’ine iş imkanı sağlandığını anlattı.

Netron’a çok sayıda ortaklık teklifi de geldiğini belirten Tekmen, şimdilik böyle bir planları bulunmadığını, hedefleri arasında 2010 yılına kadar halka açılmak olduğunu söyledi.