PlayStation Network'un kırılması ve çok önemli verilerin sızması üzerine büyük şok yaşayan Sony, yeni bir açıklamaya daha imza attı. Peki açıklama, kullanıcıların gönlüne su serpebilecek mi?

Sony, bilişim dünyasının en büyük krizlerinden biri ile karşı karşıya. Üst düzey yöneticileri Patrick Seybold, henüz birkaç saat önce yaptığı açıklamada, "PlayStation Network kullanıcılarının e-posta adresleri, online kayıt bilgileri, kullanıcı adları, ad ve soyadları, yaşadığı ülkeler ve kredi kartı numaları ile güvenlik kodları çalınmış olabilir."
"Bunu söylemekten üzüntü duyuyoruz ama kullanıcılar, bankalarına danışmalı ve söz konusu kredi kart bilgilerini güncellenmeli." ifadelerini kullanmıştı.

İlginç Açıklama
Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, piyasaların duruma tepkisi sert oldu ve Sony'nin hisse değerleri 5 puan geriledi. Bunun üzerine Sony kanadı, yeni bir duyuruda bulunarak "Yeni bir PSN güncellemesi üzerinde çalıştıklarını, güncellemenin zorunlu olduğunu ve yazılım yüklendikten sonra, PSN'e ilk girişte bütün kullanıcıların şifrelerini değiştirmeleri gerektiğini" açıkladı.
Bununla da kalmayan Sony sözcüsü, borsada tepetaklak olan hisseler ve gelen tepkiler nedeniyle şunları da belirtti: "Kredi kartı bilgilerinin çalınmış olabileceklerini doğruluyoruz lakin kredi kartları, çok güçlü algoritmalarla korunuyor. Büyük çaplı bir sızıntı olduğunu sanmıyoruz".