internet tv 291x300 - VESTEL’den İnternet TV Geliyor.


Dijital ürün pazarında Avrupa’da lider konumda bulunan Manisalı Vestel yeni hedeflerini belirledi. Geleceği internet tabanlı televizyonlarda gören Vestel İnternet TV üretimi çalışmalarına başladı. Hedef, Avrupa’ya 1 milyon internet TV satmak!


Avrupa’nın en büyük dijital yayıncılık fuarı olan Anga Cable’da 45 farklı ürününü sergileyen Vestel, burada bir anlaşma imzaladı. Avrupa’nın her ülkesinde 100′ün üzerinde firmayla işbirliği bulunan Fransız Netrange ile yapılan anlaşmaya göre Vestel İnternet TV ürünlerini kullanan tüketiciler, Vestel’in portalı üzerinden Netrange’nın zengin içerik havuzuna tek tuşla ulaşabilecekler.

Söz konusu anlaşma ile Vestel, uzaktan kumandayla internete bağlanma imkanıyla beraber kullanıcıya istediği içeriği (müzik, video, film vs.) istediği zaman internet üzerinden izleme fırsatı sunacak. Kaçırılan TV programlarını izleme imkânı veren ‘tekrar izle’ servisi, Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerine erişim, hava durumu, spor, günlük haberlerin takibi, oyunlar, izle-öde sistemi gibi 100′ün üzerinde internet uygulaması bulunuyor.

İnternet TV’ler ilk olarak haziran ayında İngiltere’de satışa sunulacak. Daha sonra Almanya, İspanya, İtalya başta olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde piyasaya sunulacak. Bu yıl 1 milyon İnterneet TV satarak 2,5 milyar dolarlık ihracat geliri elde edilmesi hedefleniyor.