Dosyaları paylaşmak için kullanılan 4shared.com, paylaşıma açılan klasörler için verdiği akılda kalıcı olmayan konumlara son veriyor.

Dosyalarınızı internette saklamanızı, arkadaşlarınızla paylaşmanızı, verdiğiniz yetki sınırları içerisinde paylaşım klasörlerinizin başkaları tarafından kullanmasını sağlayan 4shared.com, artık paylaşıma açılan klasörlere subdomain yani alt alan adı da veriyor. Bu sayede başkalarıyla paylaştığınız klasörlerin akılda kalıcı olmayan adresleri yerine bu subdomain adreslerini kullanabilirsiniz.

Subdomain adresi vermek için yapmanız gerekenleri ise aşağıda anlattım.

Subdomain nasıl alacağım?İlk önce paylaşıma açacağınız klasörün içine giriyor ver aşağıdaki resimde belirtilen simgeye tıklıyoruz.

111111111111111 - 4shared Klasörlerine Subdomain

Daha sonrasında kırmızı renkle belirttiğim yerde subdomainimizi yazıyor ve check butonu ile kullanılıp kullanılmadığını kontrol ediyoruz. En son olarak paylaşım klasörünüzün genel ayarlarını yaptıktan sonra save butonuna basarak işlemi tamamlıyoruz. Kullanmış olduğumuz subdomain adresini ne kendimiz, ne de başkaları biz subdomain adresini kaldırana kadar herhangi bir klasörde kullanamıyor. Subdomaini kaldırmak içinse klasörün paylaşım ayarlarına girip adresi silmeniz yeterli.

22222222222222222222 - 4shared Klasörlerine Subdomain

Sonuç olarak, örneğin subdomain kısmına adres yazıp kullanılmadığını kontrol ettikten sonra klasör ayarlarımızı tamamlayıp kayıt ediyor ve bundan sonra klasörün konumu yerine www.adres.4shared.com subdomainimizi kullanıyoruz.