Google, özel günler için kendi logosu yerine, o özel gün için hazırlanan logosunu tüm Google sitelerinde kullanıyor.Bu logolara DOODLE adı veriliyor.İşte hazırlanan bazı logolar..


Bu başlık altında toplamaya çalışıcam: )

5 Mayıs 2011


martha graham - Google LogolarıGoogle 11 Mayıs'ta yıl dönümü olan Martha Graham'a öyle bir logo yaptı ki belkide şuana kadar yapılmış en ilginç logo. Google logosuna tıklayan kullanıcılar ise karşılarında önce bir kadın resmi gördüler ve daha sonrada hareket ederek google logosu çizen bir şekil şaşkınlık içinde google logosunun bitmesini bekleyen Google ziyaretçileri şaşkınlığını gizleyemedi.Martha Graham kimdir ?

Martha Graham (11 Mayıs 1894 - 1 Nisan 1991) etkisi dans Stravinsky müziği vardı etkisi ile karşılaştırılabilir modern dansın en önemli öncülerinden biri olarak kabul ABD'li dansçı koreograf olan, Picasso görsel sanatlar vardı , ya da Frank Lloyd Wright'ın mimari vardı. [1] Graham bir galvanizleme sanatçı, şaşırtıcı hamle koreograf oldu.

O hareketin yeni bir dil icat ve tutku, öfke ve ecstasy insan deneyiminin ortak açığa için kullanılır. O dans ve yetmiş yılı aşkın bir süredir koreografisini ve bu süre içinde bir kültür elçisi olarak yurt dışına seyahat Beyaz Saray, şimdiye kadar ilk dansçı gerçekleştirmek için ilk dansçı idi ve hiç ilk dansçı en yüksek sivil ödülü almak ABD: Başkanlık Özgürlük Madalyası.

hayatı yılında Değerli Crown Japonya'nın Imperial Order Paris Şehir Anahtar kadar onursal ödül aldı. O "Ben dans ile tüm hayatımı geçirdim ve bir dansçı olmak. Bu hayat çok yoğun bir şekilde kullanmak için izin's. Bazen hoş değil. Bazen korkunç değildir. Ama yine de bu kaçınılmazdır" dedi.

Martha Graham 1894 yılında Pittsburgh, Pennsylvania'da doğdu. Babası George Graham Victoria dönemi bir "ruhbilimci", psikiyatri erken bir formu olarak bilinen şey de buydu. Grahams sıkı Presbyterians edildi. Dr Graham Puritan Miles Standish onda kuşak torunu olan bir üçüncü nesil İrlanda asıllı ve annesi Jane Biralar Amerikan idi.

Bir doktor maaşı ile Grahams yüksek bir yaşam standardı vardı. onlar gelmek çok egzotik ve zor edildiğinde Dr Graham genellikle kışın ortasında eşi çilek eve getirdi. Martha güçlü sahne sanatları herhangi bir kariyer düşünmekten başka cesareti idi.


Martha Graham kimdir ? Martha Graham hayatı Martha Graham öz geçmişi Martha Graham fotoğrafları Martha Graham hakkında Martha Graham google logosu yaptı Martha Graham son dakika Martha Graham haberleri Martha Graham basında Martha GrahamAmerikalı Kadın Dansçı olan Martham Graham 11 Mayıs 1984 yılında Pensilvanya"da doğdu. 1913 � 1916 yılları arasında Los Angeles"ta öğrenim gördükten sonra Denishawn Okuluna girdi. Bu sıralarda Denishawn Okulu Dans Grubu müzik yönetmeni olan Louis Horst ile çalışmalara katıldı. Genç yaşına ragmen birçok kültürü tanıma fırsatı bulan Martha Graham bu kültürleri danslarına yansıtarak büyük bir beğeni topladı. Çalışmalarının ilk ürününü ilk önce esenyurthaber.com New York"ta bulunan bir tiyatroda sergilemeye başladı. Martha Graham dış mekanları danslarına o anlık kıvraklığı ile danslarını ve mekanları çok iyi birleştiren bir dansçıydı. Danslarındaki nefes alış-verişlerini dansın içerisinde geçiş noktalarına yerleştirmesini çok iyi yaparken izleyenleri danslarında olduğu gibi soluksuz izliyordu. Bir çok yeteneği bir arada bulunduran Martha Graham ismini Amerika"ya genç yaşta duyurmayı bildi. Amerikanın bir çok kentinde dans gösterileri sergiledi. Dans gösterileri Kapalı gişe oynayan sanatçı belli bir süre dansa ara versede hem hayranlarından gelen yoğun istek hemde dansa olan bağlılığı Martha Graham"ı tekrardan sahnelere çekti.

Amerikanın bir çok kentinde dans gösterileri sergiledi. Dans gösterileri Kapalı gişe oynayan sanatçı belli bir süre dansa ara versede hem hayranlarından gelen yoğun istek hemde dansa olan bağlılığı Martha Graham’ı tekrardan sahnelere çekti.