Revolution’a yeni isim

n8fl - Nintendo Oyun Konsolu Revolution’a yeni isim

Belli bir süredir açıklanması beklenen ve merak edilen Nintendo’nun yeni oyun konsolu Revolution’un ismi sonunda resmi bir şekilde açıklandı. Revolution, bundan böyle “Wii” ismi ile çağrılacak. Nintendo yaptığı açıklamada ‘Wii ile oyuncuları diğer kişilerden ayıran duvarı yıkacaklarını’ belirtti.

Belli bir süredir Nintendo hayranları arasında yoğun spekülasyonlara yol açan Revolution oyun konsolunun resmi isminin ne olacağı sorusu sonunda şirket tarafından resmi bir şekilde cevaplandı.

Dünyanın en köklü oyun şirketlerinden Japonya tabanlı Nintendo’nun yeni jenerasyon oyun konsolu bundan böyle “Wii” olarak çağrılacak. Nintendo tarafından yayımlanan duyuruda bu ismin İngilizce’deki “we” yani ‘biz’ kelimesinden türetildiği belirtildi.

Açıklamada “Revolution” isminin şirketin yönünü tarif ettiği, Wii’nin ise cevabı teşkil ettiği belirtildi. Wii ismi ile Nintendo, yeni konsolun herkese hitap ettiğini ve insanları bilgisayar oyunları kadar birbirlerine de daha fazla yaklaştırma istediklerinin en basit ifadesi olarak tanımladı.

Nintendo’nun önümüzdeki ay Los Angeles’da düzenlenecek olan Electronic Entertainment Expo (E3) fuarında yeni konsolu ve oyunları hakkında daha ayrıntılı bilgi verecek. Fuarda Sony’nin de PlayStation 3 konsoluyla gövde gösterisi yapması bekleniyor.