Tüm dünyada en çok kullanılan anti-virüs sizce hangisi? Aradığınız cevap içeride...
abd nin anti virus tercihi microsoft 2809645 o - ABD'nin Anti Virüs Tercihi Microsoft
Bugün hemen her bilgisayarda bir anti virüs yazılımı bulunuyor ve özellikle ev kullanıcılarının büyük kısmının birinci tercihi ücretsiz sürümler. OPSWAT'ın yaptığı ve dünyada en çok kullanılan anti-virüs markalarının belirlendiği araştırmadan buradaki haberimizde bahsetmiştik. Bu haberde sizlere en çok kullanılan markaları sunmuş, ancak tek tek yazılımlardan bahsetmemiştik.

YineOPSWAT'ın yaptığı araştırmaya göre kullanıcıların en çok tercih ettikleri yazılım da ortaya çıktı: Birinci işi bilgi güvenliği olan sayısız firma arasında
Microsoft'u öne taşıyan Security Essentials adlı hepinizin yakından tanıdığını tahmin ettiğimiz ücretsiz uygulama.

Dünya çapında toplam 43 bin kullanıcının tercihlerini bir araya getirerek yapılan araştırmaya göre, kullanıcılarının %10, 66'sı Security Essentials'ı tercih ediyor. Avira Antivir Personal ise %10, 18 ile ikinci sırada yer alırken, üçüncü sırada %8, 66'lık pay ile AVAST! Free geliyor.

Sadece
ABD kullanıcılarının tercihlerine bakacak olursak Microsoft'un pazar payının daha da yüksek olduğunu görmek mümkün. Araştırmaya göre ABD'li kullanıcılarının %17, 07'si anti virüs yazılımı için Security Essentials'ı tercih ediyorlar.