D-Smart Dünyasını Eğlenceli Ve Özgün Bir Biçimde Yansıtarak Kısa Sürede Sevilen Smarty Karakteri, Reklamcılık Alanındaki En Saygın Yarışma Olan Kristal Elma'dan Animasyon Özel Ödülü'nü Kazandı.

Türkiye'nin en prestijli reklam ödülleri olan Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması'nda D-Smart; Animasyon Özel Ödülü dalında Kristal Elma'nın sahibi olurken, Medya ve Yayın dalında internet ve dijital platform hizmetlerindeki bundle kampanyasıyla da 2.'lik kazandı.

Ödülle ilgili olarak konuşan D-Smart Pazarlama ekibi: "markamızın eğlence vaadini, esnek yapısını, yeni dostlar kazanma heyecanını ve hazırlığını, teknoloji ve içerik yatırımlarını, hem interneti hem televizyon keyfini aynı anda en uygun fiyatlarla sunabilme gururunu ve yayın seyrinde HD netliğini PVR keyfini tüketicilere en kolay ve özgün haliyle nasıl anlatırız diye düşündük taşındık.

Ajansımıza gittik geldik. Bol bol toplandık, bol bol çalıştık. Sonunda Smarty'miz düştü kucağımıza ve anlatmaya başladı bizi... Smarty'miz, Mazlum karakteri ile de D-Smart'sız evlerde nelerin eksik olduğunu biraz da gülümseterek yansıtmaya çalışıyor." şeklinde ödülü yorumladı.

Leo Burnett
İstanbul
ve Anima'nın birlikte çalışması sonucu başlayan Smarty ve Mazlum'un neşeli ve renkli maceralarının ilki olan ve ödülü kazanan "deney" filmi ile ilgili olarak Anima ekibi: "D-Smart'ın 'Deney' filmi senaryosunu elimize aldığımızda Anima'da yeni bir karakter yaratmanın heyecanına kapıldık.

Üstelik maket bir dekorda geçecek bir film istenmesi, tam da Anima'nın renkli dünyasına uygun bir iş olduğunu gösteriyordu. Smarty'nin tipik karakteristik özellikleri; tembel, akıllı, Tv seyretmeye bayılan kahraman bir kemirgendi.

Diğer taraftaysa yanlış
seçim
leri yüzünden başı beladan kurtulmayan Mazlum ekürisi de beraberinde oluştu…" olarak Smarty'nin öyküsünü paylaştı.

Sosyal ağ sayfalarından ve müşteri hizmetleri üzerinden Smarty'ye yönelik olumlu eleştiriler topladığını açıklayan D-Smart, Smarty ve Mazlum karakterlerinin
Oyun
caklarını bir süre sonra üretime geçireceğini de paylaştı.