2009 yılı Aralık ayında iOS için piyasaya çıkan ancak çok kısa sürede popüler olan oyun Angry Birds, 350 milyonuncu indirme sayısına ulaştı. Daha piyasaya çıkalı iki yıldan daha kısa bir süre olan Angry Birds, birçok başarıyı beraberinde getirdi. İlk başlarda yalnızca iPhone sahiplerinin oynayabildiği oyun kısa süre içerisinde tüm platformlara yayıldı. Artık Android kullanan da PC başında olan kullanıcı da Angry Birds oynayabiliyor.

Fortune'un raporuna göre, günde 300 milyon dakika Angry Birds oynanıyor. Ayrıca oyun oynanmıyorken Angry Birds severler, oyunun diğer oyuncaklarına koşuyor. Animasyon Rio'yla beyazperde de çok sevilen oyunun yakın zamanda tam olarak oyun karakterlerini içeren bir animasyonunun yapılacağı da söyleniyor.

350 milyonluk indirme sayısıyla beraber yapımcı firma Rovio da yatırımcı arayışı peşinde. Bulacağı yatırımcılarla şirketin değerini 1, 2 milyar dolara çıkarmak isteyen firmanın planlarına bakıldığında daha uzun süre Angry Birds hayatımızda olacak gibi görünüyor.