İngilterenin dünyaca ünlü futbol ligi Premiere League'in bu sezon sonunda yayın hakları boşa çıkıyor. Yeni sezon için talip olanlar arasında Apple da bulunuyor.


Futbol ülkesi olarak adlandırabileceğimiz, futbolla yatıp futbolla kalkan İngiltere'nin futbol ligi olan Premiere League; şüphesiz dünyanın en çok takip edilen futbol ligi.

Manchester United, Arsenal, Chelsea, Mancherster City, Liverpool gibi takımların tüm dünyada izleyici kitlesi bulunmasından dolayı da Premiere League'in yayın haklarına sahip olmak her yayıncı kuruluşun hayali.

Görünüşe göre bu hayale sahip olan firmalardan biri de Apple. Bu sene yapılacak olan yayın ihalesinde Apple da hakları satın almak için yarışacak. Şuan için yayın yapan Sky'ın 2011-2012 sezonu ile birlikte yayın hakları sona eriyor.Tıpkı ülkemizdeki Digiturk gibi yayın yapan Sky, Premiere League sayesinde İngiltere'de birçok evde bulunduğu gibi neredeyse tüm İngiliz publarında da bulunuyor. Bu avantajını kullanmak isteyen Sky, hali hazırda ödediği 1.6 milyar pound'un üzerine çıkabilir.