Apple'ın ortak kurucusu Steve Wozniak, bir kez daha Android sevgisinin altını çizerek Apple hayranlarını şaşırttı. Wozniak'ın, Iphone'a olan yakınmalarını ve neden Google'ın işletim sistemini seçtiğini açık sözlerle anlatması, bir anda manşetlere de bomba gibi düştü .

Daily Beast'in raporuna göre Wozniak ilk olarak sesli komutların ve GPS sisteminin Android'de daha iyi çalıştığını iddia etti ve şöyle dedi: "Benim birinci telefonum Iphone, güzelliğine hayranım. Ama keşke Android'imin yaptığı her şeyi yapabilse..."

Woz, Apple ve Android arasındaki savaşın tıpkı 90'lardaki Windows ve Macintosh rekabeti gibi olduğunu söyledi. Microsoft yazılımını üçüncü-şahıs üreticilere lisanslayınca marketi ele geçirmişti. Aynı teori şu anda Android tarafından gerçekleştiriliyor. Fakat bu seferki rakibin daha da güçlü olduğunu söylüyor Woz "iOS ve Android arasında, Mac ve Windows arasında olduğu kadar büyük bir fark yok" diyor ve Apple'ın sıkı uygulama kabul sürecinin avantajı Android'e veren bir ayak bağı olduğunu söylüyor.