99873 - Bu televizyon evlilik kurtaracak!

Aynı televizyonda iki farklı görüntü sunuyor


Las Vegas'ta salı günü kapılarını açan tüketici elektroniği fuarı CES 2013'te tenıtılan Samsung'un yeni nesil OLED televizyonu evlerde yıllardır devam eden 'kumanda kavgasına' son vermeyi vadediyor.

55 inçlik Samsung OLED TV kıvrık yapısı sayesinde iki farklı kişiye farklı görüntü verebiliyor. Televizyondan ayrı satılan kulaklıklı özel gözlükler sayesinde OLED TV 3D görüntünün yanında sesi de ayrı ayrı iletiliyor.

OLED(Organik ışık yayan diyotlar) ekran basitçe iki iletken arasına çok ince organik filmler yerleştirerek üretiliyor. Işık yayan yapısı nedeniyle arka ışığa ihtiyaç duymayan OLED TV'ler diğer televizyonlara göre daha ince ve esnek oluyor.

Son dönemde Samsung LED ve LCD'den bir sonraki adım olarak tanımlanan bu teknolojiye dünyada en sıkı sarılan firmalardan biri oldu. Koreli teknoloji devi OLED ekranların 2014'e kadar piyasadaki yeni cep telefonlarının yarısında kullanılacağına 2015'te ise ana televizyon paneli haline geleceğini düşünüyor.

Samsung'un CES'te tanıttığı ve dünyanın ilk kıvrık OLED TV'si ünvanına sahip KN55F9500 modelinin bu sene içerisinde tüketiciyle buluşacak. Televizyonun fiyatı şu anda açıklanmadı ancak geçtiğimiz yıl tanıtılan kıvrık olmayan aynı boyuttaki OLED TV'lerin ABD satış fiyatının 9 bin dolar olduğu belirtilmişti.