Çevre duyarlı toner

3173884 - Çevre Duyarlı Toner Çok fonksiyonlu baskı sistemleri üretimi yapan Konica Minolta, profesyonel baskı sistemlerinde kullanılmak üzere en son ürettiği yüksek çözünürlüklü ve çevreye duyarlı Polimerize toneri “Simitri HD”yi ürünlerinde kullanmaya başladı.

Konica Minolta’nın üretimi olan son jenerasyon polimerize toneri “Simitri HD” yazıcı pazarının tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi. Yüksek görüntü kalitesi, düşük enerji sarfiyatı ve çevreye duyarlı bir ürün olan Simitri HD toneri, çevreye dost olan teknolojisiyle de önemli bir farkı beraberinde getirdi. Eski versiyonlarına kıyasla çok daha düşük ısıya ihtiyaç duyan “Simitri HD” yaklaşık %15 oranında daha az enerji sarf ediyor. Kurumların daha az enerji tüketmelerini sağlayan Simitri HD toneri çevresel duyarlılığı kullanıcılarına bir artı olarak sunarken, düşük ısı özelliği ile de kağıtların fiksaj ünitesinden çıkarken uğradıkları deformasyonu ortadan kaldırıyor.

Konica Minolta ürünlerinde kullanılan renk yönetimi sistemiyle birleşen bu yeni toner tüm PANTONE renklerin elde edilmesini ve yönetimini kolay hale getirmek üzere tasarlandı. Özellikle matbaa baskılarında dikkat çeken renklerin solması ile ilgili sıkıntılar bu toner sayesinde yerini uzun süre aynı kalitede canlılığını muhafaza eden bir teknolojiye bırakmış oldu. Simitri HD Toneri çok küçük ve birbirine eş olan partiküllerinin özelliği sayesinde mükemmel bir parlaklık, dijital görseller için detaycı bir keskinlik, yazılar için de netlik sağlayan bir teknolojiyi kullanıcısına sunuyor.

Konica Minolta Türkiye Distribütörü Transteknik Teknoloji A.Ş. Ürün Sorumlusu Ernur Saban “Konica Minolta yıllar süren AR-GE çalışmaları ve yatırımları sayesinde yüksek seviyeli toner üreticilerinden biri oldu. Renk kalitesini ve dayanıklılığını matbaa kalitesinde sunan bu üretimi ile renkli alanda önemli bir gelişme sağladı. Simitri HD tonerinin bu özellikleri sayesinde ofis sistemleri kullanıcılarına ticari baskı materyalleri üretiminde büyük bir esneklik ve ihtiyaçları kadar baskılama avantajı sağlamış oldu” dedi.