USB bellekte kapasite ve güvenlik

hurriyet.com.tr3173885 - USB bellekte kapasite ve güvenlik Dünyanın en büyük bağımsız bellek üreticisi Kingston Technology, 8 GB kapasiteli Data Traveler Secure (DTS) ve Data Traveler Secure Privacy Edition (DTSP) USB 2.0 Flash Sürücülerini piyasaya sürdüğünü açıkladı. Daha yüksek kapasiteli Kingston DataTraveler USB sürücüler, şimdi su izolasyon ve 256-bit'lik AES donanım şifreleme ile üst seviye veri güvenliği sunuyor.

Dayanıklı, su izolasyonlu ve her türlü olumsuz operasyonel şarta karşı dayanıklı Data Traveler Secure ve Secure Privacy Edition sürücüler, kritik bilgiyi korumak için endüstrinin lider donanım temelli kodlama sistemini kullanıyor. DTS tüketiciler, küçük ve orta ölçekli şirketler için tasarlanmışken DTSP daha büyük kurumsal kullanıcılar için dizayn edilmiş. Titanyum kaplı paslanmaz çelik ile kaplanmış su korumalı ve Uluslararası Elektroteknik Comisyonu (IEC) 60529 IPX8 standartı ile uyumlu bu cihazlar, 4 feet (yaklaşık 1,3 metre) su derinliğine kadar dayanıklı.

Flash üzerindeki erişim kontrolü ve bilgi koruması özel bir yazılıma gereksinim duymaksızın, yetkili kullanıcılara şifreleme ya da mevcut bilginin söz konusu şifresini çözme imkanı tanıyan 256 bit kapasitesindeki Gelişmiş Kodlama Standardı (AES) isimli donanım tabanlı şifreleme sistemi ile yapılıyor. 24 MB/saniye okuma ve 10MB/saniye yazma hızındaki performansı ile Data Traveler Secure ve DataTraveler Secure Privacy Edition Sürücüler 512MB, 1GB, 2GB, 4GB ve 8GB kapasitelerle satışa sunuluyor.

Tüketiciler, küçük ve orta ölçekli şirketler için

Windows tabanlı sistemlerdeki hassas verilerin korunması için dizayn edilmiş olan Kingston Data Traveler Secure, kullanıcıların sürücü üzerinde şifre kontrollü özel bir depolama alanı yaratmalarını sağlayan MyData Zone yazılımı ile birlikte satışa sunuluyor. Sürücü kaybolduğu ya da çalındığı takdirde, gelişmiş şifreleme sürücünün özel bölgesinde bilgiyi korumaya devam ediyor. Kullanım kolaylığı ve kişiselleştirme için Data Traveler Secure My Traveler programıyla beraber veriliyor. Bu yazılım kullanıcıların içeriği yönetmesine, dil seçeneklerini ayarlamasına ve dosyaları başka bir cihazla senkronize etmesine yardım ediyor.