Bilgisayarlara kurulu gelip bizi çileden çıkarmaya aday yazılımlar konusunda Dell önemli bir adım atıyor. Belki de çileden çıkmadan önce bir şansımız olacak!


Yeni taşınabilir bilgisayarların içinde kurulu gelen ve kendisine eski ve yavaş görünümü kazandıran yazılımlar fırtınası, Dell tarafında dineceğe benziyor. Kullanılıp kullanılmayacağının son kullanıcıya ne kadar danışılarak hazırlandığı belli olmayan yazılım paketleri özellikle yeni taşınabilir bilgisayarlarımızın sabit diskinde yer işgal ettiği gibi, bir de üzerine başlangıçta ortaya zıplamalarıyla iyiden iyiye yeni makineyi kısa sürede eskitebiliyor.

Dell Olayı Çözecek

Kullanıcılardan gelen tepkileri değerlendirmiş olacak ki, Dell birkaç temel yazılım haricinde bilgisyarla gelen birçok yazılımın kurulumunu seçeneğe bağlı hale getirecek. Örneğin virüsten korunma yazılımları veya Adobe Reader gibi yazılımların her durumda kurulacağını düşünüyoruz; fakat ilk kurulumdaki yük oldukça azalacak. Eski müşterilere ise bu yazılımları topluca kaldırmak için bir yazılım sunulacak.