İrili ufaklı çok sayıda şirketi bünyesine katan Google, bazı iddialara göre yeni bir satın alım daha yaptı. Aldığı şirketin özelliklerini ve Google'a katabileceklerini araştırdık.


Google'ın el attığı söylenen şirketin adı GrandCentral. Henüz Google ya da GrandCentral tarafından doğrulanmasa da anlaşma büyük ihtimalle tamamlandı. GrandCentral, "tüm telefonlarınız için tek bir numara" hedefine sahip bir firma. Şirkete göre iş, ev ve cep telefonu değiştirdikçe numaralarımız da değişiyor ve herkesi bundan haberdar etme sorunu hem zaman hem de maliyet açısından geri kazanılabilir. GrandCentral size tek bir numara veriyor ve arayan kişinin sizinle yakınlık derecesine ve o an ne yaptığınıza göre çalacak olan telefonunuz belirleniyor.

Google vs. Skype
?

Google bu şirketi ne yönde kullanır tahmin etmek zor. Ancak Gmail ve Google Talk'a entegre ederek Skype ile rekabet edebilecek konuma gelmesi beklenebilir. Ancak henüz iki tarafın da olayı doğrulamadığını, herhangi bir yanılgı durumunda kaynaklarımızı suçlayıp kendimizi kurtaracağımızı belirtelim.

Alıntı..