Küresel ısınmaya dikkat çekmeyi amaçlayan Live Earth'ün İstanbul ayağı iptal edilse de, meraklısı oldukça fazla. MSN organizasyonu ayağımıza getirecek.


7 Temmuz'daki konserlere iki haftadan az kala, internet üzerinden konseri yayınlayacak olan Microsoft'un MSN portalı son hazırlıklarını tamamlamak için harıl harıl çalışıyor. Etkinliğin internet üstünden bir günde 5 milyondan fazla kez izlenmesi bekleniyor. Bu ilk kez bu kadar büyük çapta bir internet yayını demek. Toplamda 36 saatlik canlı yayın izlenmeye hazır halde olacak. Etkinlikte Shakira, Alicia Keys, Black Eyed Peas, Bon Jovi, Duran Duran, Madonna, Pussycat Dolls, Metallica, Linkin Park, Red Hot Chili Peppers ve Smashing Pumpkins ağır toplar olarak göze çarpıyor. Tüm liste için MSN'in sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Büyüksün MSN

Konserin MSN'deki izlenme şekli; izlemek istediğiniz bölgedeki konserin bulunduğu bir ana ekran, yanlarda da diğer bölgelerdeki konserlerin önizleme resimleri şeklinde olacak. Bu resimler sıklıkla güncellenecek. Ayrıca önemli anlardan derlenen konser görüntüleri konserden sonraki Pazar gününden itibaren MSN'den izlenebilir olacak. MSN yaptığı açıklamada konu üzerinde tarafsız olduğunu, kimsenin fikirlerini yönlendirmeyi amaçlamadıklarını vurguladı. "İnternetle falan uğraşamam, hem kotam dolmasın" gibi bahanelerin arkasına saklananlar etkinliği NTV'den de canlı olarak izleyebilirler. Bakalım İstanbul'un kaçırdığı ev sahibi şehirlerden biri olma fırsatı Türkiye'yi ne kadar büyük bir reklam imkânından edecek?