Ekran dikizcilerine filtre

Artık ekran dikizcilerinden kurtulacaksınız. Bu ekran kimseye geçit vermiyor.
Buluşlarıyla ünlü şirket 3M tarafından geliştirilen 'Ekran gizlilik filtreleri', bilgisayar ekranını karartarak yandan bakıldığında bilgilerin başkaları tarafından görülmesini engelliyor.

Yeni 'microlouver' teknolojisiyle geliştirilen '3M ekran gizlilik filtresi', bilgisayar ekranını sadece bilgisayarın tam karşısında oturan kişinin görmesini sağlıyor.

Kelton Research şirketinin yaptığı araştırmaya göre dünyada her dört kişiden üçü, yanında oturan kişinin bilgisayar ekranına gizlice bakabiliyor.

Amerika Endüstriyel Güvenlik Kurumu'nun yaptığı diğer bir araştırma sonucuna göreyse 2005 yılında Amerika'da gizli şirket bilgilerinin başkaları tarafından görülmesinin şirketlere olan zararı 59 milyon dolar.

Bilgisayar ekranının dizaynını bozmayan 3M ekran gizlilik filtreleri kolayca takılıp çıkarılabiliyor ve bilgisayar kapandıktan sonra da üzerinde kalabiliyor.

Her türlü bilgisayar ekranına uygun boyut seçeneği bulunan filtreler, bilgisayar ekranını, gelecek çeşitli darbelerden ve çizilmelerden de koruyor. Bilgisayar ekranının parlamasını da önemli düzeyde azaltan 3M filtreleri aynı zamanda ekranların üzerinde parmak izi kalmasına da engel oluyor.

Filtrenin özellikleri şöyle: Ekrandaki görüntüyü bozmadan ve bulanıklaştırmadan gizliliği tam sağlıyor. Hem masaüstü hem dizüstü bilgisayarlara uygun ekran gizlilik filtresi. Görsel rahatlık için; göz alıcı ışığı yüzde 99, radyasyonu yüzde 99.9, UV'yi yüzde 96, statik elektriği yüzde 99 oranında eliyor, takılması çok basit ve temizliği kolay olan filtreleri ömür boyu garantiye sahip.

50 binin üzerinde ürünün mucidi ve üreticisi olan 3M, 'yaratıcılık' ve 'yenilikçilik' kavramlarıyla anılıyor. 60 ülkede 70 binin üzerindeki çalışana sahip. Ar-Ge çalışmalarına yılda 1 milyar dolar ayıran 3M, her yıl 500 yeni patent alıyor. Yıllık geliri 21 milyar dolar olan 3M, 9.3 milyar dolarlık marka değerine sahip. Türkiye'de, Çerkezköy'de üretim yapıyor.