Avea hattı kullananlar Turkcell bilinmeyen numaralar servisine ulaşabilecek.


Avea’dan yapılan açıklamada, geçtiğimiz günlerde Turkcell’e başvuruda bulunduklarını ve her iki GSM operatörünün karşılıklı olarak bilinmeyen numaralar servislerini abonelerinin kullanımına açmasını teklif ettiklerini ancak bu teklifinTurkcell tarafından olumlu karşılanmadığı hatırlatıldı.

Avea’nın bunun üzerine Telekomünikasyon Kurumu'na başvurarak, kurumun şirketler arasında uzlaşma sağlanmasında aracı olmasını talep ettiğine dikkat çekilen açıklamada, Avea’nın başvurusunu olumlu karşılayan Telekomünikasyon Kurumu’nun, Turkcell ve Avea şirketlerinin bilinmeyen numaralar servislerinin karşılıklı olarak abonelerin kullanımına sunulmasına karar verdiği kaydedildi.

Açıklamada, teknik çalışmaların tamamlanmasının ardından, Avea abonelerinin 11832 numarasını Avea hatlarından tuşlayarak, Turkcell hattı kullanan abonelerin numaralarını sorgulayabileceğini bildirildi.

Bunun yanı sıra Avea ve Vodafone arasında yapılan anlaşmaya göre, Türkiye GSM pazarında ilk olarak bir GSM operatöründen diğerine MMS gönderilmesi mümkün hale getirildi. Avea açıklamasında, 31 Temmuz 2007’den başlayarak Avea ve Vodafone aboneleri birbirlerine MMS gönderebileceği ifade edildi.