Siemens akıllı ev uygulamaları tanıtıldı

171602510dh - Siemens akıllı ev uygulamaları tanıtıldı

Siemens, iletişim, eğlence, ev güvenliği ve kontrolü, ev şebekeleri ve sağlık gözetimi gibi akıllı ev uygulamalarında geliştirdiği yenilikçi teknolojileri, düzenlediği toplantılar ile Türk Telekom ve sektörün önde gelen alternatif operatörleri ile paylaştı.

İletişim teknolojilerindeki hızlı gelişim, kullanıcıların geniş bant hizmetlerine olan talebini artırırken, sabit şebeke operatörlerinin rolünü de yeniden tanımlıyor. Günümüzde geniş bant veri şebekeleri evlerde yer alan televizyon sistemlerini gerçek anlamda bir eğlence ve iletişim merkezi haline dönüştürüyor. Bu teknoloji ayrıca ev gözetimi, kontrolü, güvenliği ve sağlık hizmetlerinin de sunulabildiği akıllı ev uygulamalarına olanak sağlıyor. Siemens iletişimdeki öncü vizyonu ile, canlı bir demo eşliğinde , Siemens Kartal Tesisleri’nde düzenlediği toplantılarla; Türk Telekom ve alternatif operatörlere ,müşterilerinin giderek artan hız ve esneklik taleplerine cevap vermesini sağlayacak altyapı hizmetlerini ve çözümlerini tanıttı.

Siemens Akıllı Ev hizmetlerinin altyapısını oluşturan Carrier Ethernet Çözümleri, Telekom operatörlerine yeni nesil servislerin ihtiyaç duyduğu bant genişliği ve servis kalitesini sağlayacak omurga şebekelerini düşük maliyetlerle oluşturma imkânı sunuyor.

Siemens Geniş Bant Erişimi ile kullanılan VDSL2 teknolojisi son kullanıcılara 100 Mbps hız imkanı sunarken GPON çözümleri ev ve ofisleri fiber optik kablolar ile bağlayarak pasif optik şebekeler ile 2,5 Gbps hız olanağı sağlıyor. Şebeke trafiğinin toplanması ve akıllı bir şekilde yönetilmesi ise Siemens Carrier Ethernet ve MPLS özellikleriyle yerine getiriliyor.

SURPASS Carrier Ethernet çözümleri böylece operatörlerin bant genişliği, esneklik, hızlı servise alma gibi tüm ihtiyaçlarını düşük maliyetlerle karşılarken en üst seviyede müşteri memnuniyetini de beraberinde getiriyor.

Akıllı ev uygulamaları, ev eğlence sistemlerinin yanında ev kontrol sistemlerine de yenilikçi çözümler getiriyor. Ev kontrol sistemleri sayesinde evdeki ışıkları, perdeleri, cihazları Internet bağlantısı üzerinden açıp kapatmak mümkün oluyor. Ev güvenlik sistemiyle alarm iletimi, gaz ve duman algılayıcıları, güvenlik kameraları kontrol edilebiliyor. Sağlık sistemleri sayesinde ise ECG, kan basıncı gibi değerler tıp merkezine iletilebiliyor, hastalar hızlı ve verimli bir şekilde evlerinde takip edilebiliyor.