Nokia, yeni araç çözümü Nokia 500 Auto Navigation ile sürücüleri yolda da dünyaya bağlıyor.

20070913164658dl5 - Nokia'dan Kusursuz Bir Araç Çözümü

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, otomobil kullananların her an dünyayla bağlantıda kalmasını sağlayan yeni bir cihaz üretti. Nokia'nın ilk "handsfree" kişisel navigasyon ve iletişim cihazı olan Nokia 500 Auto Navigation, bir yandan varılacak noktalara güvenle ve kolayca ulaşılmasını sağlarken, diğer yandan da elleri direksiyondan ayırmadan telefon görüşmeleri yapmaya olanak tanıyor.

Nokia 500 Auto Navigation, entegre GPS ve gelişmiş araç içi navigasyon özelliklerine sahip. Ayrıca bu cihaz, Bluetooth üzerinden uyumlu bir cep telefonuyla birlikte telefon görüşmeleri yapılmasını da sağlıyor. 4,3 inç boyutundaki geniş ve renkli ekranda telefon rehberi rahatça görülebiliyor; kolayca arama yapılıyor ya da gelen aramalar yanıtlanıyor. Dijital Sinyal İşlemci (Digital Signal Processing - DSP) içeren handsfree hoparlör sistemi de kusuruz ses kalitesi sunuyor.

Nokia yetkilileri bu yeni cihaz hakkında şunları ifade ediyor: "Nokia 500 Auto Navigation, geliştirilmiş ürün portföyümüzün yeni bir üyesi. Tüm çözümlerimizi mobil cihazlarla entegre bir biçimde sunuyoruz. Bu yeni cihazımızda da, kullanıcıların telefon rehberi, müzik ve gelişmiş navigasyon özellikleriyle birlikte kaliteli handsfree iletişimden yararlanmasını sağlıyoruz."

Kolay navigasyon
Son derece hassas GPS'i ve NokiaMaps navigasyon yazılımı bulunan Nokia 500 Auto Navigation, sözlü ve görsel bilgileri sokak sokak veriyor. Önceden yüklenmiş bölgesel haritalarla (haritaların kapsamı ülkelere göre değişiklik gösterebilir) ve ayrıntılı seyahat bilgileriyle sunulan bu cihazda oteller, benzin istasyonları, turistik alanlar gibi ilgi noktaları da yer alıyor.

Nokia 500 Auto Navigation'ın iletişim ve navigasyon özellikleri, ilgi noktalarının iletişim bilgilerini de anında sürücüye ulaştırıyor. Böylece gidilmek istenen mekanlar önceden aranabiliyor ya da telefon rehberinde mevcut olan adreslere nasıl ulaşılacağı öğrenilebiliyor.

Tüm bilgiler parmaklarınızın ucunda
Nokia 500 Auto Navigation'ın Trafik Mesaj Kanalı Hizmeti (Traffic Message Channel Service) sayesinde, trafiğin yoğun olduğu yollardan kaçınıp hedefe daha hızlı varmak mümkün oluyor. Cihazdaki gelişmiş Nokia arayüzünde bulunan "ekran bölümleme" özelliği, ana sayfanın yanında bir ek bilgi bölmesi açarak navigasyonu kolaylaştırıyor. Ek bilgi bölmesi, bir sonraki dönüş, tahmini varış süresi, kalan mesafe gibi temel bilgileri gösteriyor.

Yoldayken de eğlenin
Nokia 500 Auto Navigation, daha uzun yolculukların keyfli geçmesi için çeşitli eğlence seçenekleri de sunuyor. Entegre müzikçalar, fotoğraf ve video izleme gibi özellikler, yolculuğu tam bir keyfe dönüştürüyor. Nokia 500 Auto Navigation, dahili FM vericisi sayesinde araç radyosu üzerinden de müzik yayını yapabiliyor (yasal zorunluluklar nedeniyle bazı ülkelerde kullanılamayabilir).