Sahadaki ayrıntı dev ekranlarda

177687718sq - Sahadaki ayrıntı dev ekranlarda

Philips, stadyumdaki taraftarların sahada olup biten her şeyi görebilmesi ve hiçbir pozisyonu kaçırmaması için, 2006 FIFA Dünya Kupası stadyumlarının bazılarını video küpler ve Vidiwall ekranlarıyla donattı. Gelişmiş teknolojiye sahip dev Philips LED ekranların tüm pozisyonları anında görüntülemesi sayesinde pozisyon tartışmaları da sona eriyor.

Almanya'da video küp ile donatılmış ilk stadyum olan Gelsenkirchen'deki Arena AufSchalke’de video küp, stadyumun tavanından sahanın üstüne doğru sarkıyor ve dört adet dev Philips LED ekranı maçın en önemli anlarını yavaş gösterimde yayınlıyor. Philips böylece seyirciler için tasarladığı dev ekranlarla sahadaki taraftarların bütün pozisyonları takip etmesinde büyük kolaylık sağlıyor.

Stadyumun tavanından sarkan video küplerin dışında bazı stadyumlarda da Vidiwall ekranlar karşı tribüne sabit olarak konumlandırılıyor. Futbolseverler için tasarlanmış dev Philips LED ekranlar, seyircilerin yanı sıra teknik direktörler ve futbolcuların da pozisyonları tekrar görebilmelerine olanak sağlıyor.

Philips, 2006 FIFA Dünya Kupası maçlarını canlı izleyemeyenler için, Hamburg'taki Heiligengeistfeld ve Münih'teki Olympiapark'a 60m2 boyutlarına varan dev ekranlar kurdu. 2006 FIFA Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapan 12 Alman şehrinin tamamına Philips tarafından "halka açık yayın" alanları kuruldu. Gelişmiş teknoloji ile futbolseverler için tasarlanan ekranlar, gündüz veya gece geç saatlerde maçları canlı izleyemeyenler için ideal bir ortam oluşturuyor. Dev ekran teknolojisi, futbolseverlere son derece net bir görüntü sunarken, 16:9 boyutundaki Philips ekranlar sayesinde izleyiciler sahanın tamamına televizyondan da hakim olabiliyorlar.