Yeni iPod Nano’lar gecikebilir

178283312ul - Yeni iPod Nano’lar gecikebilir

Bir Wall Street analisti olan Shaw Wu, iPod Nano’nun güncellenmiş sürümlerinin gecikebileceğini açıkladı. Shaw Wu’ya göre bu gecikme altı aya kadar uzayabilir. Açıklamanın ardından iPod’un üreticisi Apple’ın hisse senetlerinde düşüş gözlendi. iPod Nano, iPod ailesinin zarif üyeleri olarak tanınıyor.

American Technology Research analisti Shaw Wu, popüler iPod Nano’ların güncellenmiş sürümlerinin gecikerek, Aralık ayından önce piyasaya çıkamayabileceğini açıkladı. Shaw Wu açıklamasında ayrıca, geniş ekran bir iPod video oynatıcısının da 2007’nin ilk yarısına sarkabileceğini ekledi. Bu açıklamaların ardından, iPod’un üreticisi Apple’ın hisselerinde düşüş gözlendi.

Sık sık iPod markası altında yeni ve gelişkin ürünler sunan Apple, bu açıklamalar karşısında yorum yapmaktan kaçındı. Apple, iPod ismini canlı tutmak ve hızla gelişen teknolojinin gölgesinde bırakmamak için sık aralıklarla yeni bir iPod ürününü piyasaya sunuyor. Fakat Shaw Wu, en son iPod ürününün geçen Ekim ayında çıktığını ve yeni bir iPod tazelemesinin giderek geciktiğini dile getirdi.