210007120511313840qc8 - Babylon 7 yepyeni yüzüyle piyasada

Tek tıkla çeviri ve sözlük yazılımı alanında lider Babylon Ltd. yazılımının son sürümü olan Babylon 7'nin piyasaya sunuluşunu açıkladı.

Yeni sürüm, İnternet yazım denetimi, otomatik dil tanımalı akıllı sözlük ve otomatik kelime tamamlamayı içeriyor. Ayrıca Babylon 7, Windows Vista'yı desteklemenin yanısıra PDA ve akıllı telefon cihazlarında da kullanılabiliyor. Bu özelliklere ek olarak yeni sürümde her dilden her dile kelime çevirisi yapabiliyor... Örneğin; İtalyanca'dan Portekizce'ye, İspanyolca'dan Yunanca'ya çeviri yapılabiliyor.

Babylon 7 özellikleri:

Yazım Denetimi

Artık 15 ayrı dilde yazım denetimi yapılabiliyor. Babylon 7; İnternet'te Hotmail, Gmail, Bloglar, Çevrimiçi belgeler, web e-postası, bloglar, belgeler ve dahasında yazı yazdığınızda metni anında kontrol edip düzeltebiliyor. Yazım denetimi, çeviri ve sözlük sonuçlarının yanı sıra yazım biçimleride öneriyor.

Akıllı Sözlük

Herhangi bir dilden ve dile çeviri elde edebiliyorsunuz. Babylon 7, kullandığınız ve gereksinim duyduğunuz dilleri otomatik olarak tanıyor ve size sonuçları bu dillerde veriyor...

Kişiselleştirme

Babylon 7’de yeni ve eğlenceli olan bir özellik de onu görmek ve kullanmak istediğiniz gibi düzenleyebiliyor olmanız. Babylon 7, arabirimini kendi tercihlerinize göre kişiselleştirmenize izin veriyor. Bu sayede dış görünümü, geri plan rengini, yazı tipi boyunu, saydamlığı, sonuçların sırasını, vs. değiştirebiliyorsunuz.

Otomatik tamamlama

Eğer istediğiniz kelimenin nasıl yazıldığını hatırlamıyorsanız otomatik tanımlama bu noktada oldukça işlevsel bir çözüm sunuyor. Babylon 7, yazmaya başladığınız anda istediğiniz kelimeyi tahmin ediyor ve kelimeyi tamamlamanız için otomatik olarak seçenekler sunuyor.

Babylon Heryerde

Babylon'dan heryerde, PDA'nızda, cep telefonunuzda, Babylon elektronik sözlüğünüzde ve Tarayıcı çeviri araç çubuğunuzda yararlanabiliyorsunuz.