Nikon Fotoğraf Yarışması

6553041yu1 - Nikon Fotoğraf Yarışması

Nikon Uluslararası Fotoğraf Yarışması bu sene 1 Eylül- 30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

“At the heart of the image” (Görüntünün kalbinde) konu başlığı altında bu sene 31. kez düzenlenecek olan Nikon Uluslararası Fotoğraf Yarışması’na APS, 35mm veya dijital fotoğraf makineleri ile çekilmiş Siyah Beyaz veya renkli baskılar kabul edilecek. Yarışmaya orta veya büyük format kameralar ile çekilmiş görüntüler kabul edilmeyecek. Yarışmaya görüntü işleme yazılımları ile dijital ortamda işlenmiş fotoğraflar kabul edilecek. Katılımcıların her kategoriye maksimum 2 baskı ile katılabileceği Nikon Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda fotoğraf baskı boyuları 19x24cm ile 28x36 cm arasında olacak.

Nikon - Uluslararası Fotoğraf Yarışması

1 Eylül – 30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Nikon Uluslararası Fotoğraf Yarışması’na posta ile gönderilecek katılımların en geç 30 Kasım günü ulaşmış olması gerekiyor. Internet yoluyla yapılacak olan başvurular 30 Kasım 2006 saat 24:00’e (Japonya saati ile) kadar kabul edilecek. APS, 35mm veya dijital fotograf makineleri ile çekilmiş Siyah Beyaz veya renkli baskıların kabul edileceği yarışmada orta veya büyük format kameralar ile çekilmiş görüntüler kabul edilmiyor. Görüntü işleme yazılımları ile dijital ortamda işlenmiş fotoğraflar yarışmaya kabul ediliyor. Katılımcıların fotoğrafları ile beraber 10 Temmuz tarihinden itibaren Nikon yetkili satıcılarından temin edecekleri form ile yarışmaya başvurmaları gerekiyor.

Nikon Fotoğraf Yarışması - Nasıl katılacaksınız?

JPEG olarak internetten gönderilecek katılımlar: Dijital fotograf makineleri çekilmiş veya APS ve 35mm filmden taranmış Siyah Beyaz veya renkli JPEG fotoğraflar kabul edilecektir. Orta veya Büyük format dijital fotograf makineleri ile çekilmiş fotograflar kabul edilmeyecektir. Dijital olarak işlenmiş fotograflar kabul edilecektir. Her katılımcı, her kategoriye maksimum 2 baskı ile katılabilir. Maksimum dosya boyutu 3 MB’ı geçmemelidir. Internet üzerinden katılımlar için online katılım formuna http://nikonimaging.com/global/activity/npci/ adresinden ulaşabilirsiniz. Sadece ilk 20.000 başvuru kabul edilecektir.

Nikon Yarışma - Konu ve kategoriler

• Konu : “ At the heart of the image” / “Görüntünün kalbinde”
• (A) Serbest Konu
• (B) Smile, Smile, Smile / Gülümse, Gülümse, Gülümse !