BEKİR HAZAR YAZIYOR: “UĞUR DÜNDAR’IN TOPA GİRMESİYLE HABERLERDE BAŞLAYAN SAVAŞ, HEYECAN VE REKABETİN, DİĞER PROGRAMLARDA ZERRESİ YOK! EKRANLARA SANKİ ÖLÜ TOPRAĞI SERPİLDİ, SEYİRCİ İZLEYECEK PROGRAM ARIYOR! KANALLAR İSE ‘BİZİ İZLEMEMEYE DEVAM EDİN’ DİYOR. REKABET OLMAYINCA KANAL D ALDI BAŞINI GİDİYOR. STAR MELİS CİVELEK’İN GENEL MÜDÜR OLMASIYLA PRIME-TIME’I TOPARLARSA DOĞAN GRUBU’NUN İKİ KANALI YARIŞACAK. ATV’DEN 1,1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIMA YAKIŞACAK ATAK BEKLENİYOR. KUTU KUTU ACUN TV’YE DÖNÜŞMÜŞ SHOW TV BİR YARIŞMA BİR DİZİYLE GÜNÜ KURTARIYOR. BEN BU TELEVİZYONLARDAN SIKILDIM ABİ”
Bizi izlememeye devam edin!Kurtlar Vadisi, Binbirgece, Yaprak Dökümü gibi diziler olmasa televizyonlarda yaprak kımıldamayacak.

Sanki ölü toprağı serili... İzlenecek doğru dürüst program yok. Seyirci de sıkıldı. Sürekli zap yapıp seyredecek yayın arıyor. Piyasada kiminle konuşsam “Televizyonculuk hızla geriye gidiyor” görüşünde. Yöneticiler topu patronaja atıyor. “Para harcatmıyorlar” diye... Geçmişte 10 share alındığında yapımcı ve sunucu utancından kanala giremezdi. Şimdilerde 10 share alınca neredeyse alkışlanıyorsunuz. Yeni yapımlar deneniyor ancak çoğu fena halde sıkıcı ve izlenmiyor. Yerlerine güzel bir format bulunamadığı için izlenmeyen program devam ettiriliyor. Seyirciye “Bizi izlememeye devam” edin” deniyor. Bir garip çark içine sıkıştı kaldı tv yöneticileri...

Hal böyle olunca dizileriyle alışkanlık kazanan KanalD aldı başını gidiyor, diğerleri doğru dürüst rekabet bile edemiyor. Rekabet olmayınca da kalite rafa kalkıyor. Star'da gündüz kuşağında hareket başladı, Uğur Dündar'ın start almasıyla haberlere rekabet geldi. Baktığımızda bir tek kanallarda haberler arası bir savaş yaşanıyor, heyecan gözleniyor. Ancak diğer yapımlarda heyecanın ruhu bile yok.

Show tv aylar önce “Var mısın Yok musun” yarışmasını denemeye aldı. Yarışma tuttu, hergüne yaydılar. Artık akşamları ne zaman Show'u açsam karşıma Acun Ilıcalı ve kutular çıkıyor... İlk başlarda bayağı heyecan duyuyordum. Ancak kutu kutu, baktım hayatım kutu olmaya başladı. Evet hala izleniyor Acun'un kutuları ama bu gidişle çabuk erozyona uğranacak, belki üç-beş yıl devam edecek bir yarışma programı tez zamanda paket edilip kutuya konacak.. 1,1 milyar dolarlık grubun içinde yer alan atv'den de yatırım fiyatına yakışacak atak bekleniyor. Gözümüz hala yolda..

Star'da prime-time ölüydü. Genel Müdür değişikliğine gittiler. KanalD'nin dizilerle rakiplerini vurmasında en büyük payın sahibi olan Melis Civelek'i, Star'ın en tepesine getirdiler. Şimdi ondan büyük beklenti oluştu. Eğer Melis Civelek yeni kanalında başarıla olursa Doğan grubunun iki televizyonu belki de birbiriyle yarışacak. Çünkü diğerleri gelecek vaad etmiyor. Acun tv'ye dönüşmüş Show tv bir yarışma bir dizi ile günü kurtarıyor. Üstelik TMSF başkanı Ahmet Ertürk kapısından içeri girmeye başladı. Yarın ne olacağı belli değil...

İşin özeti, kanallar arasındaki rekabeti özledim. Ancak reka bile yok ortada..

Sıkıldım abi!