FOX TV RATİNG SIRALAMASINDA 3. SIRAYA YÜKSELDİ
Fox TV rakiplerini kısa sürede yakalamayı başardı. Aralık ayında en çok izlenen 3 kanal Kanal D, Show ve FOX olarak sıralandı. ATV ve Star ise reytinglerde büyük çöküş içinde. Hatta Samanyolu TV de, Star TV'yi geçmeyi başardı.
FOX Anahaber Bültenini 22'ye alarak bir ilke imza atmıştı. FOX sevilen dizilerinin yanısıra, Mehmet Ali Erbil'in müthiş enerjisiyle giden, Çarkıfelek ve 50 Sarışın yarışmalarıyla prime time'da iddiasını gösterdi.Görünen o ki seyirci yeni bir anlayış getiren FOX'u sevdi.Kanal D ise reytingin kaymağını yiyor. Odun koysa bile reyting almayı başaran Kanal D yönetimini tebrik etmek gerekiyor.Dizileri reyting rekorları kıran kanalda olmasına rağmen Birand'ın neden reyting yarışında geride kaldığı ise tartışılıyor.
Türkiye'nin ilk özel kanalı Star TV'de ise müthiş bir gerileme göze çarpıyor. Reytinglerde 6. sıraya düşen Star'da bir şeyler ciddi anlamda yanlış gidiyor. Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil ikilisi, buna rağmen Star Haber'i reytinglerde zirveye taşıyor. Star'ın diğer programları yerlerde sürünüyor.
ATV ise satıştan sonra bir türlü kendisine gelemedi. Elveda Rumeli, Avrupa Yakası ve Adanalı gibi iddialı yapımlara rağmen tüm günde FOX'a geçildi.Show TV'nin reyting başarıları da alkışı hakediyor. Sıfır bütçeli "Yemekteyiz" milyon dolarlık bütçeli dizileri ezip geçiyor.