Nazım Hikmet'in yazdığı Kara Yılan efsanesini şimdi dönem şartlarına uygun olarak dizi film oluyor.

109014 - Kara Yılan İddialı Geliyor

Antep'in Kurtuluş Savaşı'nda ilgalci Fransızlar'a karşı verdiği mücadelenin kahramanı; 'Kara Yılan'ın efsanesi, o yıllarda dilden dile yayılmış ve Nazım Hikmet'e de ilham olmuştu.

'Kara Yılan' efsanesine, Nazım Hikmet'in yazdığı Kuvayi Milliye Destanı'nın birinci bölümünde yer veriliyor. Destanda Kara Yılan'ın dışında Kambur Kerim, Arhavili İsmail gibi Kurtuluş Savaşı'nın diğer kahramanlarının hikayeleri de bulunuyor. Son yılların en büyük bütçeli dizisi olarak çekilecek 'Kara Yılan' için İstanbul'da 2500 metrekarelik alanda tarihi Antep ve İstanbul sokakları inşa ediliyor. Dizinin çekimleri İstanbul, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa'da yapılacak. Proje tasarımını Tomris Giritlioğlu'nun üstlendiği dizinin yönetmenleri Taylan Biraderler... Kara Yılan'ı Kurşun Yarası'ndaki kaymakam rolüyle izlediğimiz Bülent İnal canlandırıyor. Dizide Begüm Birgören, Polat Bilgin, Ezgi Çelik ve Serap Aksoy da var.

Dizinin başrol oyuncusu Bülent İnal, "Hem bu dizide oynayacağımı bildiğim için hem de spor amaçlı olarak sokak dövüşüne en yakın spor olduğundan 10 aydır kickbox dersleri alıyorum. Eğitimi dünya kickbox şampiyonlarımızdan Ara Karanfil veriyor. Bunun yanı sıra at binme dersleri alarak kendimi geliştiriyorum" diyor.