'Metamorfoz' albümüyle tartışma yaratan Tarkan, Rusya'daki 'Türk Kültür Yılı' etkinliklerinin starı olacak. Megastar, St. Petersburg'ta konser verecek..

Rusya'da bu yıl yapılacak 'Türk Kültür Yılı' etkinliklerinde; Tarkan, İdil Biret, Sertab Erener ve Şebnem Ferah konser verecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan program taslağına göre; Moskova, St. Petersburg ile Kazan ve Soçi'de yıl boyunca çeşitli etkinlikler yapılacak.

Sertab da var
Rusya'da geniş bir hayran kitlesi olan Tarkan, St. Petersburg'un 'Şehir Günü' olarak kutlanan 27 Mayıs'ta sahne alması bekleniyor. Türkiye'nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağı belirtilen Tarkan'la konser tarihi için görüşmelerin sürdüğü belirtiliyor. Etkinlikler kapsamında Sertab Erener'in de Moskova'da konser vermesi planlanıyor. Erener, konserinde klasik halk türkülerini caz yorumuyla söyleyecek. Şebnem Ferah ise rock müziği seven Rus gençleri için bir Rus rock grubuyla sahneye çıkacak. 'Türk Kültür Yılı' etkinliklerinin Moskova ayağında; Hüsnü Şenlendirici, İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan'dan oluşan 'Taksim Trio' da konser verecek.