Yazar Sinan Akyüz'ün ''Yatağımdaki Yabancı'' adlı kitabı, Alfa Yayınları'ndan kitapseverlerle buluşuyor.Her biri yayınlandığı dönemin çok satanlarından olmuş Etekli İktidar, Bana Sırtını Dönme ve İki Kişilik Yalnızlık adlı kitapların yazarı Sinan Akyüz’den yine çok ses getirecek bir kitap: Yatağımdaki Yabancı, 1 Mart’ta kitapçı raflarındaki yerini alacak.

Yatağımdaki Yabancı’yı okuduğunuzda ilişki oyunlarını ve dürüstlüğün gücü hakkında sıra dışı bakış açılarını keşfetmeye hazır olun.

“Ne düşünüyorsun? Haydi başla anlatmaya. bu işin sonunda acı çekeceğimi bilsem de seni dinleyeceğim.

“Bilmem. Hiç konuşmasak mı acaba? Dürüst olmak göründüğü kadar kolay değildir. Çoğu zaman kelimeler insanın boğazında düğümlenir. Anlatmak istersin ama o kadar kolay anlatamazsın.”

Aşkta dürüstlük ne kadar mümkün?
Ya da mutlu olmak için dürüstlük şart mı?
Saklanmış sırlar söylenirse ilişki daha mı güçlenir?
Yoksa dürüstlüğün bedeli yalnızlık mıdır?

Evli bir çift, bir gece, birbirine karşı sınırsızca dürüst olmaya karar verirler. Gece karanlığında riskli bir oyun başlar. Sahne, bir yatak odasıdır. Başrollerde bir kadın, bir adam ve “gizlenmiş gerçekler” vardır. İtiraflar ardı ardına gelmeye başlar.

Acaba bir ilişki bu itiraf yükünü taşıyabilir mi?
Bir denemedir yaşananlar: “Acaba kırıp dökmeden, acı vermeden, yabancılaşmadan aşkta dürüst olmak mümkün mü?”

SİNAN AKYÜZ

1972’de Iğdır’da dünyaya geldi. Gazeteci, fotoğraf sanatçısı ve köşe yazarı da olan Akyüz’ün yayınlanan diğer kitapları: Etekli İktidar (2003), Bana Sırtını Dönme (2005) ve İki Kişilik Yalnızlık (2007). Yazar halen Sabah Gazetesi’nin Günaydın ekinde yazılarına devam ediyor.