Rus çocuklar Peygamberimizi öğrenecek


Frankfurt Kitap Fuarı'nda yer alan Nurdan Damla imzalı "365 Günde Sevgili Peygamberim" isimli eser, Rus, İngiliz, Boşnak ve Endonezyalı çocuklarla buluşmak için gün sayıyor.

Aslıhan Aydın

Dünyanın en önemli etkinlikleri arasında gösterilen Frankfurt Kitap Fuarı'nda yer alan Nurdan Damla imzalı "365 Günde Sevgili Peygamberim" isimli eser, Rus, İngiliz, Boşnak ve Endonezyalı çocuklarla buluşmak için gün sayıyor.

Timaş Yayınları arasında bulunan eseri fuarda gördükten sonra, yayıncı ile temasa geçen yabancı yayıncılar, kitabı kendi ülkelerinde basmak için anlaşma imzaladı. Kitabın yazarı Nurdan Damla, kitabının İslam dinine yabancı çocuklar tarafından okunacak olmasını yazarlığının en güzel meyvesi olarak gördüğünü söyledi.

Yabancıların, sadece Hz. Muhammed'in savaş ve evliliklerini konuştuğunu söyleyen Damla, "Oysa Peygamberimiz'in tüm hayatında sadece 53 günü savaşta geçmiş. Yaptığı evlilikler ise çağına göre son derece normal ve hepsi hikmetli olan evlilikler." diyor. '365 Günde Sevgili Peygamberim' isimli eserle, çocuklara Hz. Muhammed'i tanıtmayı hedeflediğini belirten Damla, ancak çocuklar dışında kitabın büyüklerin de ilgisini çektiğini söyledi.

zaman