20. Enka Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri Açılışı; ‘‘Savaş ÇEKİÇ Afiş Sergisi’’ ve “Dünyanın En İyi Perküsyon Sanatçısı” ödüllü Hintli perküsyon ustası Trilok Gurtu ve ünlü piyanistimiz Sabri Tuluğ Tırpan7ın konseri ile


‘’Savaş ÇEKİÇ Afiş Segisi’’nde tasarımcının 2002–2007 yılları arasında ürettiği kültürel ve sosyal afiş tasarımlarından seçtiği 50 nadide afiş yer alıyor. Sanatçının, Ulusal ve uluslararası birçok tasarım yarışmalarında ödüller almış eserlerinden oluşan ‘‘Savaş ÇEKİÇ Afiş Sergisi’’ açılışı, 04 Mart 2008 Salı Akşamı, Saat 19:00’da ENKA Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek.

20. Enka Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri Açılış Konseri ise, TRILOK GURTU & Sabri Tuluğ TIRPAN konseriyle gerçekleşecek. 04 Mart 2008, Salı günü saat 20:30 da başlayacak olan konserde ünlü piyanistimiz Sabri Tuluğ Tırpan’la birlikte sahne alacak olan Trilok GURTU, eşsiz tınılarıyla perküsyon sevenleri büyüleyecek.Şenlikte yer alan tüm etkinliklerin başlama saati 20:30’dur. İsteyen katılımcılar, her etkinlik öncesi saat 19.00’da Taksim-AKM önünden kalkacak ücretsiz servis ile etkinlik merkezine ulaşabiliyor. Etkinlik bitiminde ise İstinye, Enka Oditoryum’dan kalkacak servis, konukların Taksim-AKM’ye ulaşımını sağlıyor. Servisten yararlanabilmek için etkinliklerden en az iki gün önce Enka ile bağlantıya geçerek rezervasyon yaptırılması yeterli.