SAĞLIĞIN ÜÇ DOĞAL ANAHTARI

Yazar: Eczacı Tomris Alpay
Yayınevi: Gendaş
Sayfa: 288
Tür: Sağlık

kitap0gp - Kadın Firavunlar

Sağlığın Üç Doğal Anahtarı, yıllarını eczacılık sektörüne adamış bir bilim kadınının, mesleki birikimi ve hayat tecrübelerinden damıtılmış bilgileri içeren bir kitap.

Bu kitapla Eczacı Tomris Alpay, herkesin anlayabileceği bir dille hastalık ve sağlığın ne olduğunu anlatırken, hastalıklar karşısında bireyin kendi gücünü keşfetmesine yardımcı oluyor.

Günümüzde bütün dünyada sağlığın korunmasında ve hastalıkların tedavisinde ilaçların yanısıra doğru beslenme, şifalı bitkilerden faydalanma, egzersizler, yoga gibi farklı tedavi yöntemlerini bir arada kullanan bütünsel yaklaşım anlayışı yaygınlaşmaya başladı. Tomris Alpay, Sağlığın Üç Doğal Anahtarı'nda eskinin bilgeliklerini, toprağın hediyelerini günümüz tıp olanakları ile birleştirmenin yaratacağı iyileştirici ve koruyucu gücü anlatıyor.

Hastalıkların ruhsal, hissi, fiziksel, sosyolojik ve çevresel faktörlerin dengesizliği sonucu ortaya çıktığına inanan yazar, bedenimizin dengesini yeniden kurabilmemiz için, geleneksel batı tıbbının kullandığı yöntemlerden şifalı bitkilere, masajdan meditasyona, nefes alma tekniklerinden doğru beslenmeye, aromaterapiden akupunktur noktalarına basınç uygulamaya kadar çok geniş yelpazede değişik tedavi yöntemlerini anlatıyor.

Kitapta hastalıklar tek tek ele alınıyor, hastalıkların başlıkları altında kendi kendinize uygulayabileceğiniz çeşitli tedavi yöntemlerini bir arada bulacaksınız.