Hangi sanatçı nerede konser verecek?


konserrkuccuk - İstanbul'un haftalık kültür sanat rehberi
Barcelona'dan David Brown ve Ramon Aragall, Los Angeles'dan Kenny Lyon ve Sibirya'dan Oleg the Magnificent'dan oluşan Brazzaville grubu, yarın akşam Ghetto'ta bir konser verecek.
Bossa nova, rock, dub ve caz tınıları taşıyan müziği ile tanınan ve daha önce Türkiye'de 2 kez konser veren grup, son albümünden şarkılar seslendirecek.
Studio 54'te yarın akşam sahne alacak Zeliha Sunal, 1970, 80 ve 90'lı yıllara damgasını vuran Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Gloria Gaynor, Orhan Gencebay gibi sanatçıların şarkılarının yanı sıra Eurovision şarkılarından operaya, rock şarkılardan discoya kadar uzanan geniş bir repertuvar sunacak.
Synthpop ve electropop tarzlarıyla tanınan ünlü İngiliz grup Client, yarın akşam İstanbul The Hall'da bir konser verecek. Client konserde, yeni albümü Command'den şarkılara yer verecek.
Kuzey Brezilya'nın geleneksel ritmlerine kendi müziklerini birleştiren New York'un en sevdiği seslerden biri olan ''Forro in the Dark'', yarın akşam Babylon'da müzikseverlerle buluşacak.
Erol Evgin 2009 The Plaza Konserleri, 17 Ocak Cumartesi akşamı The Plaza Hotel'de devam edecek.
Kangroove, tüm kadrosuyla 17 Ocak Cumartesi akşamı Ghetto'da konser verecek. Kangroove, bas gitarda Alp Ersönmez, davulda Mert Önal, vokalde Bora Uzer ve klavyecileri Can Çankaya'nın katılımı ile funk, soul, R&B ve hip-hop dolu bir performans sergileyecek.
Rubin Steiner ve dörtlüsü da aynı akkşam Babylon'da caz, breakbeats ve hip hop ritimlerini biraraya getiren bir konser verecek.
Buika, caz ve flamenkoyu buluşturan şarkılarıyla İş Sanat Kültür Merkezi'nde cumartesi akşamı konser verecek. Ünü İspanya'dan tüm dünyaya sıçrayan Buika, Mi Nina Lola albümü ile ''En iyi albüm prodüksiyonu'' dalında Grammy sahibi olurken, yürek burkan çaresizliklerin ve aşk acılarının şarkıcısı olarak tanımlanıyor.
İtalyan keman sanatçıları arasında yer alan Alessandra Farro, 19 Ocakta Beyoğlu Saint Antuan Kilisesi'nde olacak. Farro'ya, Katanya doğumlu piyano sanatçısı Stefano Cafaro eşlik edecek.
Yazdığı kompozisyonlarda günümüzün kuzey tınılarını kendi lirik muzik anlayışı ve elektronik-akustik tınıları ile harmanlayan Çağrı Sertel, grubu ile birlikte 19 Ocak Pazartesi akşamı Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde sahne alacak.
Keman virtüözü Julian Rachlin ve piyano virtüözü Itamar Golan, İş Sanat Kültür Merkezi'nde 20 Ocak Salı akşamı ''Virtuoso'' isimli konserle sanatseverle buluşacak. Konserde, Beethoven sonatları seslendirilecek.
2005 yılında bas gitarist Bilen Oytun Peksel, gitarist ve vokalist Anıl Yiğit Filiz, vokalist Arın Kuşaksızoğlu ve davulcu Akay Taşkıntuna tarafından Ankara'da kurulan Kül, 20 Ocak Salı akşamı cazseverlerle Jazz Stop'ta buluşacak.
Sanatçı Ferhat Göçer de 21 Ocak Çarşamba akşamı Türker İnanoğlu Maslak Show Center'de müzikseverlerle bir araya gelecek.
Akbank Sanat Merkezi, 21 Ocak akşamı piyanist Cornelia Herrmann'ı ağırlayacak. Salzburg'da başlamış olduğu müzik eğitimini Viyana ve Budapeşte'de sürdüren, Salzburg Mozarteum Orchestra, Tyrolean Symphony Orchestra, MDR Symphony Orchestra, Tokyo Metropolitan Orchestra, Vienna Chamber Orchestra gibi birbirinden seçkin orkestralarla konserler verdi.
Sanatçı konserde Bach, Haydn, Mozart ve Chopin'in eserlerinden bölümler seslendirecek.
Caddebostan Kültür Merkezi'nde 21 Ocak Çarşamba akşamı Akbank Oda Orkestrası saksafon sanatçısı Anders Paulsson ile birlikte sanatseverlerle bir araya gelecek. Paulsson ve orkestra, programda C. Nielsen'in ''Küçük Süit'', A. Eliasson'ın ''Saksofon Konçertosu'', A. Piazzola ve D. Ellington'ın saksofon ve orkestra için seçmeleri ile A. Copland'ın yaylılar için 2 Parça, A. Piazzola'nın ''Tangolar'' adlı eserlerini seslendirecek.
Şevval Sam, ''Hrant Dink Anısına Barış Şarkıları'' adlı konseri ile 22 Ocak Perşembe akşamı Ghetto'ta izlenebilecek.
-OBAMA'NIN GÖREVE BAŞLAMASI KUTLANACAK-
ABD'nin yeni başkanı seçilen Barrack Obama'nın göreve başlaması, Amerikan Demokrat Partisi'nin dünya üzerindeki uzantıları Democrats Abroad'un Türkiye temsilcileri tarafından organize edilen ''Obama Inauguration Party'' adıyla 20 Ocak Salı günü Ghetto'da kutlanacak.
-OPERA VE BALE-
Kadıköy Süreyya Opera Salonu'nda 17 Ocakta İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin ''Hayatın İçinden'' adlı bale gösterisi izlenebilecek. Salonda yarın akşam Donizetti'nin ''Don Pasquale'' operası, 18 Ocakta ''Mutlu Prens'' adlı çocuk müzikali ve 20 Ocakta ''Fantastik'' adlı gençlik müzikali sahnelenecek.