Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin sahnelediği oyun İstanbul'da izleyici ile buluşuyor.Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin (ADOB) sahnelediği ''Kırmızı Ev'' isimli müzikli oyun, 23 Ocakta İstanbul'da sahnelenecek.

ADOB solist sanatçılarından Leyla Çolakoğlu'nun sahneye koyduğu yapıtta, opera, caz, flamenko, pop, sirtaki ve roman müziğinin yanı sıra opera aryaları da kullanılıyor.

Müzik düzenlemelerini Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası keman sanatçısı Bilgehan Erten'in gerçekleştirdiği eserde, Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdür Yardımcısı Şadi Erdoğan da mafya babası rolüyle seyirci karşısına çıkıyor.

Eski DOB Genel Müdürü Meriç Sümen'in de izleyiciyle buluştuğu yapıtta, gitarist ve yorumcu Attila Demircioğlu da sinevizyon gösterisiyle yer alıyor. Eserde, Leyla Çolakoğlu, Aykut Çınar, Nilgün Bilsel, Müjde Çeliktaş, Çiğdem Önol, Müjde Çeliktaş, Devam Çolakoğlu, Murat Karahan ile Hale Alanson başlıca rolleri üstleniyor.

Metnini Eda Alanson'un kaleme aldığı iki perdelik müzikli oyunun dekor ve kostüm tasarımı Gazal Erten'in, koreografisi Nilgün Bilsel'in, ışık düzeni Tahsin Çetin'in imzasını taşıyor.

AA