Üç kıtadan tango ve klasik müzik kökenli 16 sanatçının oluşturduğu ''Band-O-Neon'', Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda (CRR) sahne alacak.


Arjantinli kültür yetkililerince ''Tangonun altın devrini yaşatan topluluk'' olarak nitelendirilen Band-O-Neon, 10-11 Nisanda İstanbullu dans severlerle buluşacak.

Tıp doktoru, akademisyen, besteci Ertuğrul Sevsay'ın 1995'te Viyana'da kurduğu topluluğun repertuvarı, 100 yıllık tango geleneğinin tüm dönemlerini kapsıyor.

Avrupa'nın yegane otantik tango orkestrası Band-O-Neon, şarkıcı, dansçı ve müzisyenleriyle çok uluslu bir topluluk, Arjantin tangosunun tüm dönemlerini temsil ediyor, kurucusunun bir Türk olması sebebiyle Türk tangosunu dünyaya tanıtma amacı taşıyor.

Topluluğun konser repertuvarı; Angel D'Agostino'dan ''Café Dominguez'', Catulo Castillo'dan ''Organito de la Tarde'', Enrique Cadiamo ve Juan Carlos Cobian''dan ''Nostalgias'', Osvaldo Fresedo'dan ''El Once'', Juan de Dios Filiberto ve G. Coria Peñaloza'dan ''El Pañuelito'', José Luis Padula'dan ''9 de Julio'', Matos Rodriguez'den ''La Cumparsita'' gibi eserlerden oluşuyor.

Luis Alberto Cardenas'ın solistliğini üstleneceği gecenin dansçıları ise Agnes ve Laszlove ile Esra ve Tanju olacak.