Her Anın Güzelliğini Yaşayanlar İçin...

”Farz edin ki her sabah hesabınıza 86400 Amerikan Doları kredi veren bir bankanız var, ama bir günden diğerine hiç bakiye devretmiyor.Tutarı ne olursa olsun, kullanmadığınız bakiye miktarı her aksam iptal ediliyor. Böyle bir durumda ne yapardınız? Tabii ki son kurusuna kadar çekerdiniz!!!! Aslında, hepimizin böyle bir bankası var. Adı ZAMAN…

Her sabah ise, iyi şeylere yatırım yapmadığınız kısmını silip, hesabınıza zarar kaydediyor. Hiç devretmiyor. Kredi miktarından bir kuruş fazla kullandırmıyor. Her gün size yeni bir hesap açıyor. Her akşam günün bakiyesini yakıyor. Eğer günlük depozitolarınızı kullanmadıysanız, bu zarar sizindir. Geriye dönüş yok. Yarından avans çekmek yok. Bugünü, bugünkü depozitonuzla yaşamalısınız. Ona yatırım yapın ki, size sağlık, mutluluk ve basari olarak geri dönsün. Zaman akıp gidiyor gününüzü gün etmeye bakin!

BIR SENE’ nin değerini anlayabilmek için sınıfta kalan bir öğrenciye sorun. BIR AY’ in değerini anlayabilmek için, prematüre bir bebeği dünyaya getiren anneye sorun. BIR HAFTA’ nin değerini anlayabilmek için, haftalık derginin editörüne sorun. BIR DAKIKA’ nin değerini anlayabilmek için, treni henüz kaçırmış bir kişiye sorun. BIR SANIYE’ nin değerini anlayabilmek için, bir kazayı kil payı atlatmış bir kişiye sorun. BIR MILISANIYE’ nin değerini anlayabilmek için, olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan kişiye sorun. Sahip olduğunuz her ani değerlendirin. Daha fazla değer verin, çünkü onu çok özel biriyle, zamanını harcamaya değecek kadar özel biriyle paylaştınız. Sunu unutmayın ki zaman hiç kimseyi beklemez.

Dün artık mazi oldu. Yarin ise muamma. Bugün ise avuçlarımızın içinde bize sunulmuş bir armağandır. Dostlar nadide mücevherlerdir, şüphesiz. Sizi güldürür, basari için cesaretlendirirler. Size kulak verir, sizinle övgü sözlerini paylaşır ve her zaman kalplerini size açmaya hazırdırlar.

Dostlarınıza ne kadar değer verdiğinizi gösterin…”