İranlı Keman Virtüözü Farid Farjad İzmir'e Hayran Kaldı
faridfarjadmetuconcert - İranlı Keman Virtüözü Farid Farjad İzmir'e Hayran Kaldı

faridfarjadfaridfarjad4 - İranlı Keman Virtüözü Farid Farjad İzmir'e Hayran KaldıDünyaca Ünlü İranlı Keman Virtüözü Farid Farjad, Gediz Üniversitesi'nin Ana Sponsorluğunda Düzenlenecek İzmir Konseri Öncesi Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi. Gördüğü İlgi Karşısında Çok Mutlu Olduğunu Gizlemeyen Farjad, "İzmir'de Kendimi Evimde Hissediyorum. Çok Güzel Bir Şehir." Dedi.Dünyaca ünlü İranlı keman virtüözü Farid Farjad, Gediz Üniversitesi'nin ana sponsorluğunda düzenlenecek İzmir konseri öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gördüğü ilgi karşısında çok mutlu olduğunu gizlemeyen Farjad, "İzmir'de kendimi evimde hissediyorum. Çok güzel bir şehir." dedi.

2009-2010 akademik yılına merhaba diyen İzmir'in dördüncü vakıf üniversitesi Gediz, Farjad'ın Türkiye turnesi kapsamında vereceği İzmir konserinin ana sponsorluğunu üstlendi. Henüz 2 yaşındayken annesinin çaldığı kemanın sesiyle uyuduğunu anlatan Farjad, 8 yaşından bu yana keman çaldığını, hayatı boyunca da bundan başka hiçbir şey yapmadığını söyledi. Türkiye'ye üçüncü defa geldiğini hatırlatan Farjad, İzmir'de olağanüstü bir ilgiyle karşılaştığını, modern Türkiye'nin kurucusu Atatürk'ün ülke için en büyük şans olduğunu kaydetti. İki ülke arasındaki tarih bağlarının önemine de dikkat çeken Farid Farjad, üniversite öğrencilerinin İran'da değişimi başlatan güç olduğunu dile getirerek, Gediz Üniversitesi'nin de çağdaş eğitimin güzel örneklerini sergilediğini söyledi.

Farjad'ı ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik de, "Dünyaca ünlü bir sanatçıyı, kuruluşumuzun ilk yılında görmek bizim için gurur kaynağı oldu." şeklinde konuştu. Farjad'ı önümüzdeki yıl kampüs açılışına da davet eden Rektör Çevik, üniversitenin diğer organizasyonlarında da görmeyi arzu ettiklerini belirtti. Gediz Üniversitesi'nin, İzmir'in sanat alanındaki güçlü potansiyelini daha geliştirecek organizasyonlara imza atma hedefinde olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Çevik, genç, donanımlı ve çağdaş bir vizyona sahip olduklarını kaydetti.

Basın toplantısını ardından minik bir konser veren dünyaca Farid Farjad, öğrenciler tarafından ayakta alkışlandı.