Gold İstanbul Fuarı


Gold İstanbul 2010 - Gold İstanbul Kuyumculuk Fuarı hakkında bilgiler
Yeni Oluşum liderliğinde kurulan İstanbul Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği ile Kuruluşumuz Tüyap Fuarcılık A.Ş. yılda iki kez düzenlenen GOLDİSTANBUL Fuarlarını yapmaktan büyük onur duymakta.

TÜYAP�ın 30 yıllık bilgi birikimini, azmini ve emeğini katarak hazırlayacağı GOLDİSTANBUL Fuarları; üretim, tasarım, kapasite ve yeteneği gelişmiş Türk kuyumculuk sektörüne dünya pazarlarında güç vermeyi hedeflemektedir.

Türk Mücevher sektörünün farklı alanlarında faaliyet gösteren firmaların; yüksek üretim güçlerini ve tasarım becerilerini yansıtan koleksiyonları ile vitrine çıkacakları, sektörün imkan ve kabiliyetleri ile dünya pazarında hak ettiği noktaya ulaşmasında Goldİstanbul Fuarları önemli bir pazarlama platformu olacaktır.

Yurtdışı tanıtım faaliyetlerimiz kuyumculuk sektörünün hedef coğrafya öncelikleri dikkat alınarak yapılmaktadır. Bu doğrultuda çalışma yaptığımız hedef ülke ve pazarlarımız Rusya, BAE, Bahreyn, Kuveyt, Irak, İran, Azerbaycan, Ukrayna, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan, Bosna Hersek, Makedonya, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, İspanya, Polonya, Romanya, Mısır, Cezayir, Fas, Tunus, Suriye, Ürdün, Gürcistan, Türkmenistan�dır.

Yakın coğrafya kadar iç pazarında canlandırılması, sektörün imkan ve kabiliyetlerinin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Yurtiçinde perakende noktalarının en yoğun olduğu Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, İzmir, K.Maraş, Mersin, Samsun, Trabzon, Kocaeli�de ve perakende noktalarının gelişmekte olduğu Alanya, Antakya, Erzurum, İskenderun, Kilis, Kütahya, Şanlıurfa, Adapazarı, Aydın�da sektöre yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Yurtiçi tanıtım faaliyetleri sonucu 45 000 kuyumcunun beklentisi bu fuarlarda karşılanacaktır.2ldhidk - Gold İstanbul Fuarı