360481 - Opera ve bale severler buraya
Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa, İstanbul Sahnesi'nde...

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliği ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün işbirliğinde hayata geçirilen çağdaş dans-drama projesi "Barbaros" 15 ve 16 Temmuz tarihlerinde Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde İstanbul seyircisi ile buluşuyor.

Barbaros'un Sanat Yönetmeni ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmeni Beyhan Murphy; Hızır, Oruç, Piri ve Turgut Reisleri oynayan solist dansçılar, 13 Temmuz Salı günü, Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde medya mensuplarıyla bir araya geldi.

Kaptan-ı Derya Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatını ve 16. yüzyıl Akdeniz Türk akıncılığını çağdaş dans ve tiyatro üslubuyla anlatan Barbaros, 17. Aspendos Uluslararası Opera Bale Festivali'nin kapanış töreninde gerçekleşen dünya Google Page Rankingömiyerinin ardından şimdi İstanbul izleyicisi ile buluşuyor.

52 dansçısından oluşan geniş bir kadroyla Devlet Opera ve Balesi'nin bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük sahne prodüksiyonu olma özelliğiyle daha şimdiden sanat çevrelerinde büyük ilgi görüyor.