Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, yazar, şair ve fikir adamı Attilâ İlhan’ı, adına düzenlenecek bir şiir yarışması ile yaşatıyor.

257788 - İş Bankası Attilâ İlhan Şiir Ödülü

Sonuçların 10 Ekim’de ilan edileceği yarışmada kazananı 10 bin YTL’lik bir ödül bekliyor.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz edebiyatımızın değerli ustası Attilâ İlhan adına bir şiir yarışması düzenliyor. Attila İlhan Şiir Ödülü’nü kazanacak olan dosya İş Bankası Kültür Yayınları tarafından kitap olarak aynı yıl içinde yayımlanacak.

1960 ve sonrası doğumluların yayımlanmamış şiir dosyaları veya süreli yayınlarda yayımlanmış şiirlerle katılabilecekleri yarışmanın ödülü 10 bin YTL. olan yarışmanın jürisi, Doğan Hızlan (başkan), Gülten Akın, Ataol Behramoğlu, Talat Halman, Ülkü Tamer, Attilâ İlhan ailesini temsilen Cengiz İlhan ve İş Bankası Kültür Yayınları temsilcisinden oluşuyor.

SONUÇLAR 10 EKİM’DE AÇIKLANACAK
Yarışma sonuçları, Attila İlhan’ın aramızdan ayrılış tarihi olan 10 Ekim’de duyurulacak.

Yarışmaya katılmak için yayımlanmamış şiir dosyalarının 7 adet çoğaltılmış olarak, katılımcının ayrıntılı özgeçmişiyle birlikte 30 Temmuz 2007 tarihine kadar “Attilâ İlhan Şiir Ödülü İş Kültür, İstiklal Cad. no. 300 Beyoğlu, İstanbul” adresine posta ya da kargo yoluyla ulaştırılması gerekiyor.