Son dönem Fransız Edebiyatı’nın en parlak yazarlarından olan ve İzmir kökenli bir aileden gelen Marc Levy, Fransa'da satış rekoru kıran dördüncü romanı ‘Gelecek Sefere’ için 22-24 Ocak 2007 tarihleri arasında İstanbul'da olacak.

257668 - Marc Levy İstanbul a geliyor

Levy, 23 Ocak'ta düzenlenecek olan imza gününde okurlarıyla da buluşacak.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgi gören Sonsuzluk İçin Yedi Gün, Neredesin ve yirmi sekiz dile çevrilmesinin yanı sıra Mark Waters tarafından Cennet Gibi adıyla sinemaya da uyarlanan Keşke Gerçek Olsa romanlarının yazarı Marc Levy’nin dördüncü kitabı Gelecek Sefere, Can Yayınları tarafından yayımlandı.

257669 - Marc Levy İstanbul a geliyor

Resim sanatının ışığında gelişen, sonu sürprizlerle dolu bir aşk hikâyesinin anlatıldığı roman, Amerikalı ünlü sanat tarihçisi Jonathan Gardner’ın, yapıtlarına tutkulu bir hayranlık beslediği Rus ressam Vladimir Radskin’in kayıp tablosu peşindeki uzun yolculuğunu konu alıyor.

Boston’dan Londra’ya, Floransa’dan Paris ve St. Petersburg’a uzanan bu fantastik yolculukta Gardner, tablonun gizemini çözmeye çalışırken kendi yaşamının gizlerini de keşfediyor. Gelecek Sefere, yazarının sıradışı edebiyat anlayışını yansıtan, sinematografik ve sürükleyici bir aşk masalı...

Marc Levy, yeni romanı için 22-24 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da olacak ve 23 Ocak Salı günü saat 18.00’den itibaren D&R Beyoğlu’nda kitaplarını imzalayacak.

257673 - Marc Levy İstanbul a geliyor

Aynı gün saat 19.00’da ise Fransız Kültür Merkezi’nde, Levy’yi okurlarıyla bir araya getirecek bir söyleşi düzenlenecek. Fransız yazarın en ilginç özelliklerinden biri de, İzmir kökenli bir aileden gelmesi...